فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور بررسی مشکلات؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن به ریاست محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن دیروز شنبه(20دی) به ریاست محمدرضا محسنی، فرماندار شهرستان فومن و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدامین نقدی، امام جمعه فومن؛ فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی فومن و اصحاب رسانه در فرمانداری فومن برگزار شد.
تاکید فرماندار فومن بر اجرای سنت حسنه اهدای کتاب
فرماندار شهرستان فومن در ابتدای این نشست با اشاره به دو محور مهم جلسات انجمن، برنامه ریزی به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و سپس پشتیبانی را از مهمترین اهداف آن برشمرد و تلاش برای افزایش اقدامات درخصوص توسعه فرهنگ کتابخوانی را مورد توجه قرار داد و افزود: هدف اصلی انجمن کتابخانه های عمومی باید به ترویج کتابخوانی معطوف باشد.
محمدرضا محسنی با بیان اینکه انتظار می رود حضور نخبگان، اندیشمندان، دانشگاهیان به عنوان مدعو به این جلسات پررنگ تر شود تا از ظرفیت دیدگاه ها و تجربه آن ها به منظور پیشبرد اهداف این انجمن بهره گرفته شود، به لزوم اهتمام اعضای جلسه در توسعه فرهنگ کتابخوانی و برنامه ریزی گام به گام به منظور عملی کردن این هدف پرداخت.
محسنی با تاکید بر لزوم افزایش موجودی کتاب های به روز در کتابخانه های شهرستان، به فرهنگ حسنه اهدای کتاب اشاره کرد و افزود: اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان اقدامی شایسته و موثر خواهد بود.
فرماندار این شهرستان با تاکید بر لزوم احداث کتابخانه عمومی برای شهر ماکلوان، به اهتمام دست اندرکاران در بهره برداری از ظرفیت خیرین پرداخت که باید در دستور کار انجمن قرار بگیرد. وی افزود: در زمینه ترویج کتابخوانی می توان از ظرفیت پایگاه های بسیج و مساجد نیز استفاده کرد.
محسنی در پایان اظهار کرد: در راستای ترویج کتابخوانی باید از الگوهای موفق در شهرستان ها و استان های دیگر نیز بهره گرفت.
حجت‌الاسلام نقدی: کتاب نقش موثری در درخشان کردن ذهن انسان دارد
امام جمعه شهرستان فومن نیز در ادامه این نشست با اشاره به نقش موثر کتاب در درخشان کردن ذهن انسان، بحث کتابخوانی را با توجه به سابقه تاریخی دیرینه شهرستان فومن، بسیار حائز اهمیت دانست. حجت‌الاسلام محمدامین نقدی در ادامه، بر ضرورت فرهنگ سازی برای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاکید کرد.
دقتکار: اجرای طرح های مختلف برای دسترس پذیری اعضا به کتاب های جدید
گفتنی است فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان نیز در گزارشی ضمن ارائه آخرین وضعیت کتابخانه های عمومی فومن به اقدامات متنوع کتابخانه ها در دوران فراگیری بیماری کرونا اشاره و از اجرای طرح های مختلف برای دسترس پذیری اعضای کتابخانه ها به کتاب های جدید خبرداد.
شهرستان فومن هم اکنون دارای پنج باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در شهرهای فومن، ماسوله، گشت و زیده می باشد
 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ