فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار رضوانشهر:

کتابخانه های عمومی مانعی جدی بر افزایش آسیب های اجتماعی هستند

محمدمهدی مظفری، فرماندار شهرستان رضوانشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، کتابخانه های عمومی را یکی از مراکز مهم فرهنگی و مورد توجه و آگاهی بخش توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی، به ریاست محمدمهدی مظفری فرماندار این شهرستان ؛ ملیحه پورخدایار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رضوانشهر، مسئولین کتابخانه های عمومی، اعضای انجمن و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار شهرستان رضوانشهر در ابتدای این نشست که با هدف بررسی مصوبات جلسه پیشین انجمن، ارائه پیشنهادات جدید اعضا جهت بهبود وضعیت، حل مشکلات و رفع نیازهای کتابخانه های عمومی برگزار شد با بیان اینکه کتاب وکتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است گفت: مبارزه با آسیب های اجتماعی محقق نخواهد شد مگر اینکه راههای گسترش آسیب های اجتماعی مسدود شود.
محمدمهدی مظفری کتابخانه های عمومی را یکی از مراکز مهم فرهنگی و مورد توجه و آگاهی بخش توصیف کرد که می تواند با ترویج فرهنگ کتابخوانی و تاثیر مستقیمی که بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی یک شهرستان دارد مانعی جدی بر افزایش آسیب های اجتماعی شود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی رضوانشهر تاکید کرد: باید همه تلاش خود را در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به کار ببندیم و شهرداری ها، ادارات و ارگان ها در این راه تلاش مستمر داشته باشند.
ملیحه پورخدایار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان به بیان نیازمندی ها، وضعیت پرداخت سهم نیم درصدی سهم کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری ها و نیز مهمترین برنامه های مجموعه در فضای مجازی اشاره کرد.
گفتنی است  در پایان این نشست حکم تاسیس انجمن کتابخوانان شهرستان رضوانشهر با امضای فرماندار این شهرستان به نبی الله صالحی نژاد، دبیر و مسئول این انجمن اهدا شد.

 
نسخه قابل چاپ