فهرست

تبريك

به مناسبت فرارسیدن 17 مرداد و سالروز شهادت شهید صارمی؛

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان روز خبرنگار را تبریک گفت

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، هفدهم مرداد ماه و سالروز شهادت شهید اهل قلم محمود صارمی را فرصت مغتنمی برای حق گویی ، حق جویی و پاسداشت حرمت قلم عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، متن پیام یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به مناسبت روز خبرنگار بدین شرح است؛
 
«ن وَٱلقَلَمِ وَمَا يَسطُرُونَ»
 
به راستی که رشد و توسعه فرهنگی جامعه مستلزم عزم و تلاش جدی اهالی قلم و خبرنگاران در آگاهی رسانی می باشد و جامعه ای که مطبوعات و رسانه ها در آن رشد پیدا کرده باشند از نظر اجتماعی جامعه ای سالم و پویاست.
خبرنگاران راهیان وادی آگاهی ، راویان حقیقت و نیک اندیشان بلند نظر عرصه اطلاع رسانی اند و تحولی که امروز در عرصه رسانه در کشور ما در حال وقوع است، نقطه عطف بسیار مهمی است که به همت خبرنگاران پرتلاش محقق شده است و گام نهادن در وادی خبر و خبرنگاری را می توان تجسم امانت، مسئوليت، تعهد، وظيفه و وجدان بيدار جامعه و قداست قلم و رسالت خبرنگار دانست.
اکنون ضمن بزرگداشت ۱۷ مرداد و ادای احترام به روح بزرگ خبرنگار شهید محمود صارمی و سایر شهدای رسانه بدین وسیله ضمن تبریک و تهنیت روز خبرنگار، از زحمات ارزشمند اصحاب رسانه که در اشاعه اخبار حوزه کتابخانه های عمومی استان کوشا هستند تقدیر و تشکر می نمایم .امید است در کنار هم برای تحقق آگاهی به عنوان یکی از حقوق همگانی ملت شریف ایران کوشا باشیم.
یاسر تقوی
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان

 
گفتنی است شهادت خبرنگار جمهوری اسلامی به نام محمود صارمی به همراه ۸ نفر از کنسولگریای جمهوری اسلامی در افغانستان در روز ۱۷ مرداد سال ۷۷ علت نامگذاری این روز توسط شورای فرهنگ عمومی، به نام روز خبرنگار شد.