فهرست

يادداشت و پيام

پیام استاندار گیلان به مناسبت دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛

جشنواره کتابخوانی رضوی بهترین راه در جهت شناساندن فرهنگ رضوی و بهره مندی از سیره پاک ائمه اطهار است

دکتر اسدالله عباسی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان در پیامی به مردم استان گیلان به مناسبت برگزاری بزرگترین رویداد کتابخوانی کشور، مردم را به مشارکت و حضور در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، متن پیام استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان به مناسبت برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است؛


السلام علیک یا علی بن موسی الرضا (ع)

کتاب، کتابخوانی و سرانه مطالعه در هر کشوری نشانگر توان علمی و قدرت اجتماعی آن کشور محسوب می شود که متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل گسترش فضای مجازی و مشکلات عدیده در حوزه چاپ و نشر کتاب شاهد کاهش سرانه مطالعه بودیم.
کتاب از ارزشمندترین کالاهای فرهنگی به شمار می رود که نقش مهمی در آگاهی و ارتقای فرهنگ یک کشور دارد. به همین دلیل هم یکی از مهمترین راهبردها در یک برنامه ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است و برای رسیدن به این هدف یعنی عادت به کتابخوانی و بسترسازی فرهنگی برای آن، یک برنامه ریزی صحیح و منطقی ضروری است تا با ارائه راهکارهای درست، این امر در جامعه اجرایی شود.
در این میان شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و شناساندن فرهنگ رضوی و بهره مندی از سیره پاک ائمه اطهار به ویژه هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت علی ابن موسی الرضا(ع) از اهمیت بسزایی برخوردار است و بهترین مسیر برای رسیدن به این هدف خواهد بود.
اینجانب ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای برگزاری این جشنواره ارزشمند از عموم آحاد مردم استان گیلان به‌ویژه نسل جوان و نوجوان برای شرکت در این جشنواره دعوت می کنم و امیدوارم همگی با مشارکت در این مسابقه ارزشمند، زمینه تعمیق باورهای رضوی و مهدوی را در جامعه فراهم کنیم.


و من ا... التوفیق
دکتر اسدالله عباسی
استاندار گیلان

گفتنی است دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح ملی با همکاری مشترک نهاد کتابخانه های عمومی کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور و بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) از روز 22بهمن وسالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال گذشته آغاز و تا 1 مهر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت . علاقمندان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه و یا به پایگاه اینترنتی razavi.samakpl.ir در این مسابقه بزرگ شرکت و از جوایز ارزنده آن بهره مند شوند.

كلمات كليدی : جشنواره رضوی , استاندار گیلان , دکتر اسدالله عباسی , گیلان , پیام , امام رضا(ع) , دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی