فهرست

گفت و گو

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در گفتگوی اختصاصی با بخش خبر سیمای مرکز گیلان؛

جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از بزرگترین رویدادهای کتابخوانی کشور محسوب می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بخش خبر سیمای مرکز گیلان با دعوت از عموم مردم برای شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را یکی از بزرگترین رویدادهای کتابخوانی در کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان صبح امروز پنجشنبه(10 فروردین) و در مصاحبه اختصاصی با بخش خبر سیمای مرکز گیلان با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان که همزمان با سراسر کشور ادامه دارد، به دو بخش این جشنواره مربوط به معرفی سبک و سیره حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و نیز بخش ویژه مربوط به امام یازدهم شیعیان حضرت امام حسن عسکری(ع) اشاره کرد.
یاسر تقوی با دعوت از عموم علاقمندان و شیفتگان ائمه معصومین و دوستداران کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی در هفت دوره گذشته به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بیش از 5 میلیون نفر شرکت کننده برگزار شده است، از آن به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای کتابخوانی کشور یاد کرد.
تقوی همچنین پرداختن به موضوع اهل بیت (ع) در جشنواره کتابخوانی رضوی را از شاخصه های اصلی این رویداد مهم کتابخوانی دانست و گفت: مردم ولایتمدار گیلان در دوره یازدهم جشنواره در سال گذشته با مشارکت 27 هزار نفری اوج ارادت خود به خاندان اهل بیت را به نمایش گذاشتند.
وی در ادامه توفیق مشارکت مردمی در جشنواره رضوی را از عنایات حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به این رویداد مهم کتابخوانی برشمرد و با بیان اینکه انتظار می رود مشارکت مردم در دوازدهمین دوره آن نیز همچون سال های گذشته تکرار شود، از اصحاب رسانه، چهره های فرهنگی و مسئولین خواست تا با هم افزایی با مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان نسبت به معرفی این رویداد کتابخوانی به عموم مردم تلاش کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در پایان با قدردانی از صدا و سیمای مرکز گیلان برای پوشش رویدادهای جشنواره رضوی، اظهار امیدواری کرد با همکاری های سازنده میان کتابخانه های عمومی استان گیلان و حوزه مهم رسانه، این رویداد فرهنگی به نقطه عطف فعالیت های سال جدید تبدیل شود.
گفتنی است دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال گذشته آغاز و تا 1 تیر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. همچنین علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتیwww.razavi.samakpl.ir  و یا پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به نشانی www.gilanpl.ir در این مسابقه بزرگ شرکت و از جوایز ارزنده آن بهره مند شوند.
 

كلمات كليدی : جشنواره رضوی , یاسر تقوی , معرفی کتاب