فهرست

گفت و گو

در گفتگویی صمیمی به مناسبت هفته کتاب؛

نماینده مردم رشت در مجلس از عزم جدی مجلس برای حل مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی سخن گفت

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی همزمان با فرارسیدن هفته کتاب و گرامیداشت روز کتابدار در گفتگویی صمیمی با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از از عزم جدی مجلس برای حل مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و ضمن دیدار با پریسا کرمی، مدیرکل این مجموعه با تبریک فرارسیدن هفته کتاب و گرامیداشت روز کتابدار در گفتگویی صمیمی شرکت کرد.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در این گفتگو با تبریک فرارسیدن بیست و هشتمین دوره هفته کتاب و گرامیداشت مقام کتابداران پرتلاش در سراسر کشور ضمن تاکید بر رفع مشکلات همه کتابداران در سطوح مختلف شغلی و استخدامی بر عزم جدی نمایندگان مردم در مجلس برای رفع نقایص قانون تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور تاکید کرد.
برگزاری نشست ویژه با دبیرکل نهاد و رئیس سازمان مدیریت و بودجه کشور
جبار کوچکی نژاد اصلاح قانون اختصاص سهم نیم درصدی درآمدهای شهرداری ها و الزام این سازمان برای انسجام بخشی به پرداخت ها به کتابخانه های عمومی را یکی از مهمترین دستاوردهای مجلس در حمایت از نهاد کتابخانه ها دانست و گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از ارکان مهم فرهنگی برای گسترش آگاهی های اجتماعی در جامعه هستند.
کوچکی نژاد همچنین با بیان اینکه کتابداران از زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند به دغدغه این قشر در حوزه معیشتی اشاره کرد و با اذعان به عدم اختصاص بسیاری از مصوبه های رفاهی دولت به کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور با توجه به قانون تاسیس این مجموعه، بر حل این مشکلات با برگزاری نشست هایی با دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و رئیس سازمان مدیریت و بودجه در آینده ای نزدیک تاکید کرد.
در دوران انقلاب کتابخانه ها به عنوان سنگری برای مبارزات ما بر علیه ستمگران طاغوتی استفاده می شد
وی در ادامه بیان خاطراتی از حضور در کتابخانه های عمومی در دوران تحصیل گفت: دوران تحصیلات من در دوران انقلاب مصادف با برگزاری جلسات متعددی با حضور برخی انقلابیون در مکان کتابخانه بود و در آن دوران پر اضطراب کتابخانه ها به عنوان سنگری برای مبارزات ما بر علیه ستمگران طاغوتی استفاده می شد.
نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس در پایان صحبت های خود با اظهار امیدواری نسبت به رفع مشکلات مجموعه کتابخانه های عمومی در دوران جدید مجلس اتمام پروژه های در دست احداث نظیر کتابخانه مرکزی رشت، رفع مشکلات کتابداران و اصلاح قوانین مربوط به این نهاد را از اصلی ترین برنامه های خود در مجلس برشمرد.
گفتنی است در ادامه این نشست پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن قدردانی از حمایت های جبار کوچکی نژاد از مجموعه کتابخانه های عمومی در سطح کشور و استان، نگاه وی به مقوله کتابخانه ها و کتابداران را دلگرم کننده و امید بخش توصیف کرد.