فهرست

گزارش

کرمی در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد گیلان:

ایجاد انگیزه فعالیت های اجتماعی و آموزشی مخاطبین از اهداف کتابخانه های عمومی گیلان است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد گیلان، ایجاد انگیزه فعالیت های اجتماعی و رفع نیازهای اطلاعاتی و آموزشی مخاطبین را هدف اصلی این همکاری عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، حجت الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان امروز دوشنبه(12مهر) با پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار و در زمینه همکاری های مشترک در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی با وی تبادل نظر کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار که با حضور مسئولین دو مجموعه صورت پذیرفت با اشاره به وجوه مشترک کتابخانه های عمومی و کانون های امور مساجد در سراسر گیلان، ایجاد انگیزه فعالیت های اجتماعی و رفع نیازهای اطلاعاتی و آموزشی مخاطبین را هدف اصلی این همکاری عنوان کرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه هدف ما در کتابخانه ها افزایش دانش مخاطبین است افزود: بر همین اساس ارتباط میان کتابخانه ها و کانون های امور مساجد می تواند در برنامه ریزی های بهتر و مدون برای تحقق اهداف دو مجموعه موثر باشد.
کرمی در پایان صحبت های خود ضمن اظهار امیدواری نسبت به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی و بهره مندی از ظرفیت های دو مجموعه از آمادگی خود برای تحقق این امر خبرداد.
رضوانی نژاد: فعالیت بیش از 940 کانون فرهنگی مساجد در سراسر گیلان
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت بیش از 940 کانون فرهنگی در سراسر استان گیلان، به رتبه برتر استان در بین کانون های امور مساجد در کشور اشاره کرد و گفت: موفقیت این کانون ها مرهون ایجاد شرایط مناسب حضور مخاطبین پرشمار و علاقمند به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است که مساجد را پایگاه مناسبی برای ظهور خلاقیت های خود دانسته اند.
حجت الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد همچنین فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی را از رسالت های اصلی و مهم این کانون ها در سراسر استان عنوان کرد و از برگزاری ده ها ببرنامه با موضوع ترویج کتاب و کتابخوانی در حال حاضر در این مراکز و مساجد خبرداد.
حجت الاسلام رضوانی‌نژاد اجرای برنامه هایی چون «صدای کتاب» با خوانش هرفصل از فصل از کتاب توسط هر یک از عضای کانون به گویش محلی و در نهایت تهیه فایل صوتی این کتاب هها، فهرست نویسی کتاب، شنبه های کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برگزاری دوره های کتابداری، خلاصه نویسی کتاب، پویش اهدای کتاب و قرآنف برگزاری طرح «طاقچه کتاب» با ارائه کتاب با تخفیف به اعضای کانون، دوره آموزشی داستان نویسی، ثبت اثار تولیدی ادبی، برگزاری محافل ادبی و میزبانی از فعالیت های خلاقانه و ابتکاری را از برنامه های دبیرخانه کانون های امور مساجد استان گیلان در سال جاری عنوان کرد.
وی در پایان با قدردانی از دغدغه مندی مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ایجاد شرایط مناسب مطالعه برای همه اقشار مردم در نقاط مختلف گیلان هرگونه همکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی را از وظایف دبیرخانه کانون های مساجد استان عنوان کرد.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : مسجد , کانون فرهنگی مساجد گیلان , برنامه های فرهنگی , نشست مدیران