فهرست

گزارش

همزمان با آغاز هفته وقف؛

تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و اوقاف و امور خیریه استان گیلان امضا شد

همزمان با آغاز هفته وقف و با حضور مدیران کل کتابخانه های عمومی و اوقاف و امور خیریه استان گیلان، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی به امضای طرفین رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان دیروز یکشنبه (11مهر) و در آستانه آغاز هفته وقف با حضور پریسا کرمی و حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده برگزار شد.
کرمی: احداث 9 باب کتابخانه عمومی توسط خیرین گیلانی
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست امضای این تفاهم نامه همکاری که با هدف اجرای برنامه های مشترک و بهره گیری از ظرفیت های مشترک دو مجموعه برگزار شد، با اشاره به فعالیت های مختلف کتابخانه های عمومی استان خصوصا در سال های اخیر اقدامات متنوع این مراکز را در راستای تامین نیازهای اطلاعاتی عموم مردم عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین به نیاز همیشگی کتابخانه ها به توجه نیک اندیشان، واقفین و خیرین به این حوزه اشاره کرد و گفت: احداث کتابخانه  تجهیز و احیای آن همواره مورد توجه خیرین گیلانی بوده و ما در سراسر گیلان شاهد حضور و کمک این عزیزان به کتابخانه ها بوده ایم.
وی احداث کتابخانه های عمومی منتصر کوهساری سیاهکل، شمس موسوی واجارگاه، فرشید احمدی رستم آباد، زنده یاد فیض لاهیجان، شهدای دهنه سر سفید رود آستانه اشرفیه، حاج آرش رمضانی روستای بارکوسرای لاهیجان، امام خمینی (ره) روستای کپورچال بندر انزلی، کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چوبر تالش و توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان را بخشی از نیک اندیشی خیرین و واقفین گیلانی در توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی در استان گیلان عنوان کرد.
کرمی در ادامه، انعقاد تفاهم نامه با مجموعه اوقاف و امور خیریه استان را آغاز فصل تازه ای برای معرفی سنت حسنه وقف کتاب و حضور بیش از پیش واقفین در حوزه حمایت از کتابخانه ها عنوان کرد.
هفته وقف فرصت مناسبی برای تبیین این سنت پسندیده است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این نشست با گرامیداشت هفته وقف، این روزها را فرصت مناسبی برای معرفی و تبیین این سنت پسندیده دانست.
حجت الاسلام و المسلمین ستار علیزاده با اشاره به ظرفیت عظیم استان گیلان در حوزه خیرین و واقفین، آن را فرصت بسیار مغتمی برای توسعه امر کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.
وی وجود با برکت رهبر فرزانه انقلاب بعنوان یکی از حامیان امر کتاب و کتابخوانی در کشور را نعمتی بزرگ دانست و گفت: ایشان همواره به مطالعه کتاب و تدبر در مفاهیم تاکید فراوانی دشته و دارند.
گفتنی است در ادامه این نشست تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و اداره کل اوقاف و امور خیریه به امضای مدیران کل دو مجموعه رسید.
اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی، مسابقات کتاب‌خوانی، مطالعه مفید، اوقات فراغت و مناسبت‌ها، همکاری در برگزاری مشترک همایش‌ها، نشست‌های علمی و کاربردی مرتبط، انجام پژوهش‌های مشترک جهت شناسایی اولویت‌های مورد علاقه گروه‌های هدف اوقاف و افزایش تعداد مخاطبین کتابخانه های عمومی و استفاده از فضاهای در اختیار طرفین جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی از مهمترین مفاد این تفاهم نامه همکاری است.عكس های مرتبط : كلمات كليدی : اوقاف و امور خیریه , وقف کتاب , تفاهم نامه همکاری , تفاهم نامه , اهدای کتاب , کتابخانه , خیرین کتابخانه ساز