فهرست

گزارش

رزمنده دوران دفاع مقدس در نشست «روایت فتح»:

رژیم بعث آرزوی فتح تهران را با خود به زباله دان تاریخ برد

علی نجد باقری، از رزمندگان دوران دفاع مقدس در نشست خاطره گویی جنگ تحت عنوان «روایت فتح» مشقت ها و سختی های آغازین روزهای جنگ تحمیلی را به عنوان بخش فراموش نشدنی دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: در آن دوران همه ما تنها یک آرمان و هدف داشتیم و آن حفظ کشور و مرزهای ایران عزیز بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ویژه برنامه «روایت فتح» صبح امروز، شنبه(3مهر) و همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ علی نجد باقری، از رزمندگان دوران دفاع مقدس؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه و همکاری ها؛ جلال فردی مقدم، فرمانده پایگاه بسیج شهید حسین املاکی(کتابداران استان گیلان)، مسئولین حراست، امور مشارکت ها و همکاری ها، روابط عمومی، امور فرهنگی و جمعی از علاقمندان به ادبیات جنگ و دفاع مقدس با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزاری محافل ذکر خاطرات این دوران طلایی و به تصویر کشیدن وقایع پرشمار این حماسه مقدس را وظیفه مهم همه کسانی دانست که در این زمینه فعالیت می کنند و ایفاگر نقش آگاهی بخشی به جامعه هستند.
پریسا کرمی همچنین با اظهار امیدواری نسبت به برگزاری محفل «روایت بالندگی» به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با خاطره گویی رزمنده آن دوران، این محفل نورانی را فرصت بسیار مغتمنی برای آشنایی علاقمندان به ادبیات جنگ و دفاع مقدس عنوان کرد.
⭕ایستادگی مردم ایران در روزهای آغاز جنگ حاصل امدادهای الهی و رهنمودهای امام بود
علی نجد باقری، رزمنده دوران دفاع مقدس نیز در ادامه این نشست ضمن تشکر از برگزار کنندگان محفل «روایت فتح» با اشاره به مظلومیت مردم مسلمان ایران در آغازین روزهای جنگ تحمیلی، ایستادگی مردم در برابر هجوم همه جانبه ارتش بعث عراق را حاصل امدادهای الهی در کنار رهنمودهای حکیمانه امام راحل عنوان کرد.
این رزمنده دوران دفاع مقدس مشقت ها و سختی های آغازین روزهای جنگ تحمیلی را به عنوان بخش فراموش نشدنی دوران دفاع مقدس عنوان و با بیان اینکه در آن دوران همه ما تنها یک آرمان و هدف داشتیم و آن حفظ کشور و مرزهای ایران عزیز بود گفت: رژیم بعث عراق در آن روزها سودای فتح تهران در هفته نخست جنگ را در سر داشت اما با دلاور مردیهای شیرمردان شیرزنان ایران اسلامی این آرزو را با خود به زباله دان تاریخ برد.
⭕بیانات امام راحل همه چیز را به نفع ایران تغییر داد
این ایثارگر جنگ 8ساله وجود مقدس و نورانی امام راحل و رهنمودهای پدرانه ایشان را در تغییر رویه جنگ بسیار موثر دانست و گفت: جنگنده های عراق در روزهای اول جنگ با هجوم وحشیانه به شهرها و روستاهای ایران، می خواستند با ایجاد رعب و وحشت در دلهای مردم، تسلط پیاده نظام خود بر این شهرها را تسریع ببخشند اما پس از بیانات امام راحل، آرامش قلبی ایشان به مردم و اطمینان خاطر به نیروهای سپاه، بسیج و ارتش همه چیز به نفع ایران تغییر کرد.
نجد باقری در ادامه به شهادت بسیاری از همرزمانش در 8سال دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: اگر مقاومت، آزادگی، دلاوری و رشادت های این عزیزان به خون خفته نبود، امروز ما آرامش و آزادی نداشته و برای برآوردن کوچکترین نیازهایمان وابسته به شرق و غرب بودیم.
⭕برخی عناصر همواره بر طبل ناامیدی کوبیده و امام را از ادامه جنگ برحذر می داشتند
وی خیانت برخی عناصر در دوران جنگ پس از آن را نیز بخش بزرگ و انکارناپذیر تاریخ پس از انقلاب ایران عنوان کرد و گفت: برخی از این عناصر که همواره بر طبل ناامیدی کوبیده و امام را از ادامه جنگ برحذر داشته و تسلیم شدن در برابر خواسته های استکبار جهانی را در سر می پروراندند، در همان دوران اطلاعات محرمانه کشور را تسلیم بیگانگان کرده و خوش خدمتی خود را به ایادی استکبار و رژیم بعث اعلام می کردند.
این رزمنده دفاع مقدس در پایان صحبت های خود پیروزی رزمندگان اسلام در جنگ 8ساله را حاصل ایستادگی و عمل به رهنمودهای امام خمینی(ره) دانست و گفت: اگر مردم ما امروز نیز همچنان که هستند پشتیبان ولایت فقیه باشند هرگز صدمه ای به این مملکت وارد نخواهد شد و به سلامت از سختیها عبور خواهیم کرد. 
گفتنی است ای ایثارگر دفاع مقدس در ادامه با معرفی کتاب «ترکش داغ» که بر اساس دستنوشته‌های سردار شهید وحید رزاقی و توسط عباس روحی دهبنه گردآوری و نوشته است، مطالعه این کتاب را به دوستداران ادبیات جنگ توصیه کرد.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : دفاع مقدس , روایت فتح