فهرست

تازه‌ترين اخبار

در چهارمین هفته تیر و با معرفی دو عنوان کتاب؛

چهارصد و بیست و سوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» معرفی شد

چهارصد و بیست و سوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با ارائه کتاب های «نشانگان بالغ درون» و «دانشنامه مصور زیردریایی» ویژه رده سنی بزرگسال و نوجوان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، چهارصد و بیست و سوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با معرفی کتاب «نشانگان بالغ درون» نوشته علی شمیسا و کتاب «دانشنامه مصور زیردریایی» نوشته نیل مالارد، از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شد.

گروه سنی: بزرگسال
معرفی کتاب: نشانگان بالغ درون
اثر:  علی شمیسا
ناشر: نسل نواندیش
موضوع: روانشناسی _ موفقیت و خودیاری


معرفی کتاب:
بالغ جزء یا بخشی از حالات و شخصیت هر فرد است که در گام اول می‌خواهد نقش تعادلی و توازنی درونی هر فرد را ایجاد کند. کتاب نشانگان بالغ درون یا می‌خواهم یک فرد بالغ باشم، بر اساس دیدگاه تحلیل رفتار متقابل به شما کمک می‌کند تا از قدرت و تاثیر شگفت‌انگیز شخصیت بالغ درون در ارتباطات اجتماعی آگاه شوید.

بخشی از کتاب:
هر فرد سه حالت شخصیتی را در طول زندگی خود تجربه می‌کند؛ یعنی شما در برخی مواقع و زمان‌ها چون یک کودک بازیگوش، خلاق، خشمگین، لجباز... هستید؛ پر از احساسات رنگارنگ می‌شوید، گریه می‌کنید، قهقهه می‌زنید و اینجاست که "حالت کودک" را تجربه می‌کنید که در مواقعی بسیار هم عالی است، اما مواقعی که وارد دنیای "بزرگسالان" می‌شوید، می‌تواند خطرناک باشد. طوری که آمادگی ضربه خوردن دارید. اما حالت دیگر هرکدام از شما، حالت "منِ والد" است که به دو شکل خودش را نشان می‌دهد والد ناجیِ حمایتگر و از زاویه دیگر والد سرزنشگر و انتقادگر. اساسا وقتی والدتان بسیار پررنگ باشد مشکلِ ...

گروه سنی نوجوان
معرفی  کتاب: دانشنامه مصور زیردریایی
نویسنده:  نیل مالارد
مترجم: راحله زواره
انتشارات:  سایان
موضوع: علم و دانش


 
معرفی کتاب:
کتاب ابتدا تعریفی از زیر دریایی و توضیحی درباره چگونگی کارکرد آن ارائه داده و سپس مطالبی علمی در رابطه با طرح ها و نمونه های اولیه، جایگاه زیر دریایی ها در عصر انرژی اتمی، ساختار و تغییرات ایجاد شده در آن ها با گذشت زمان، ایمنی، آینده و کارکردهای گوناگون زیر دریایی ها و را در کنار عکس های مستند به تصویر کشیده است.

بخشی از کتاب:

درسال 1954 اولین زیردریایی با سوخت هسته‌ای ساخته شد. از مزایای این زیردریایی‌ها، عدم نیاز به هوا است. این نوع زیردریایی‌ها می‌توانند به مدت طولانی _حتی سال ها_ زیر دریا بمانند و فقط درصورت نیاز به سطح آب بیایند.
 

فایل با کیفیت پوستر را از اینجا دریافت فرمایید.