فهرست

تازه‌ترين اخبار

در سومین هفته تیر و با معرفی دو عنوان کتاب؛

چهارصد و بیست و دوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» معرفی شد

چهارصد و بیست و دوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با ارائه کتاب های «به اضافه مردم» و «خانواده شبیه کیک است» ویژه رده سنی بزرگسال و کودک از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، چهارصد و بیست و دوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با معرفی کتاب «به اضافه مردم» نوشته روح الله رشیدی و کتاب «خانواده شبیه کیک است» نوشته شونا آینز، از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شد.

گروه سنی: بزرگسال
معرفی کتاب:  به اضافه مردم
پدیدآور:  روح الله رشیدی
ناشر: راهیار

موضوع:  جامعه شناسی_ مردم شناسی


معرفی کتاب:
کتاب در ۱۰ فصل به بررسی ۱۰ قاعده اساسی در کار فرهنگی و تشکیلاتی پرداخته و در هر فصل، مثال‌هایی از خاطرات و تجربه‌های عینی افراد، جهت کاربردی شدن قواعد در ذهن خواننده آورده شده است. همچنین در بخش ضمیمه کتاب، ضمن آسیب‌شناسی نحوه اجرا و برگزاری یک برنامه فرهنگی، شیوۀ رویارویی با مسائل و چالش‌های موجود در فرآیندهای فکری و اجرایی برنامه‌های فرهنگی به عنوان تمرین درنظر گرفته شده است. یکی از منابع عالی در زمینه آشنایی و شناخت فعالیت های فرهنگی در سطح مدرسه و دانشگاه، مسجد، محله و... کل جامعه.

بخشی از کتاب:
چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت. یک چله پُر فراز و نشیب را پشت سر گذاشتیم و حالا آماده‌ایم تا گام دوم را برداریم؛ بلندتر و امیدوارانه‌تر و پُر فروغ‌تر از چهل سال نخست. مسائل و دغدغه‌های پرشماری در گام جدید داریم، اما مسائل حوزه «فرهنگ» چیز دیگری است. تعارف که نداریم؛ پایه انقلاب اسلامی، فرهنگ بوده است. با تغییر در این زمینه بود که آن انقلاب بزرگ به ثمر نشست.


گروه سنی کودک
خانواده شبیه کیک است
نوشته: شونا آینز
مترجم :  احمد تصویری
نشر : مهرسا

موضوع: داستان کودک_ اهمیت خانواده


معرفی کتاب:
زمانی که خانواده در قلب ماست، همه جا شبیه خانه‌ خودمان است. خانواده برای کودکی که در آن احساس امنیت روانی می‌کند، مانند ابزار است، ابزاری که با استفاده از آن می‌توان دنیا را کشف کرد و هر زمان به عشق، محبت و مراقبت نیاز بود، به کانون پر مهر آن بازگشت. خانواده سالم، صرف نظر از ترکیب و تعداد اعضای آن بستر بسیار ارزشمندی برای رشد و بالندگی کودک است.

بخشی از کتاب:

خانواده شبیه کیک است. هر خانواده شکل و اندازه خاص خود را دارد. بعضی ها شیرین و بعضی ها کمی تند و تیز هستند. بعضی ها کلی مخلفات جورواجور دارند و بعضی های دیگر خلوت و خودمانی هستند.


فایل با کیفیت پوستر را از اینجا دریافت فرمایید.