فهرست

اخبار برگزيده

در چهارّمین هفته شهریور و با معرفی دو عنوان کتاب؛

چهارصد و سی و دوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» معرفی شد

چهارصد و سی و دوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با ارائه کتاب های «خاتون و قوماندان» و «کاکل قرمزی وسط کتابخوانی پدرش می پرد» ویژه رده سنی بزرگسال و کودک از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، چهارصد و سی و دوّمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با معرفی کتاب «خاتون و قوماندان» نوشته مریم قربان زاده و کتاب «کاکل قرمزی وسط کتابخوانی پدرش می پرد» نوشته دیوید ازرا استاین از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شد.

گروه سنی: بزرگسال
معرفی کتاب : خاتون و قوماندان
نوشته:  مریم قربان زاده
 ناشر: ستاره ها
موضوع: تاریخ شفاهی_ زنان قهرمان


 معرفی کتاب:
کتاب "خاتون و قوماندان" روایت عاشقانه و صادقانه همسر علیرضا توسلی(ابوحامد)، ام‌البنین حسینی، از پانزده سال زندگی و دلدادگی است. ابوحامد، فرمانده و بنیانگذار لشکر فاطمیون بود. او تمام زندگی‌اش را رزمنده بود و در جبهه‌ها جنگید. با شروع جنگ تحمیلی  به کردستان رفت. وقتی جنگ به پایان رسید، برای مقابله با ارتش شوروی به افغانستان رفت و در سال 1374 زمانی که نیروهای طالبان در افغانستان روی کار آمده بودند دوباره به افغانستان رفت. او در سال ۱۳۹۲ با آغاز بحران سوریه راهی شد و...
«قوماندان» در زبان فارسی دری و به لهجه‌ی افغانستانی به معنای فرمانده است و «خاتون» عنوانی است که «ابو حامد» همسر خود را با آن خطاب قرار می‌‌دهد.

بخشی از کتاب:
بارها این سخن علیرضا را برای خودم و آنها تکرار می‌کردم که ما در سه جبهه می‌جنگیم: «جنگ اول با خودمان است که هوای نفس را بکشیم و از تعلقات دنیا دل بکنیم؛ جبهه دوم جنگ با مزدوران اسرائیل و آمریکاست و جبهه سوم اینجاست؛ در شهر و کوچه و خانه‌های خودمان که به مردم ثابت کنیم ما برحقیم و برای خدا می‌رویم».

گروه سنی: کودک
معرفی کتاب:  کاکل قرمزی وسط کتابخوانی پدرش می پرد
نوشته:  دیوید ازرا استاین
مترجم: محبوبه نجف خانی
 نشر:  آفرینگان