فهرست

اخبار برگزيده

در دومین هفته مرداد و با معرفی دو عنوان کتاب؛

چهارصد و بیست و پنجمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» معرفی شد

چهارصد و بیست و پنجمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با ارائه کتاب های «حسین علی» و «بچه‌های فرات» ویژه رده سنی بزرگسال و کودک و نوجوان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، چهارصد و بیست و پنجمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با معرفی کتاب «حسین علی» نوشته م. موید و کتاب «بچه‌های فرات» نوشته لیلا قربانی، از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شد.

گروه سنی: بزرگسال
کتاب: حسین علی
نوشته: م. موید
ناشر: بین الملل معرفی کتاب:
کتاب در فصل هایی متعدد و کوتاه به روایت واقعه عاشورا می پردازد و از حرکت امام از مدینه آغاز می شود و با شهادت حضرت اباعبدالله الحسین به پایان می رسد. کتاب «حسینِ علی» در مقایسه با کتاب های دیگر در این زمینه دارای ویژگی های منحصر به فرد زیادی است مهمترین ویژگی آن مستند بودن روایات است، همچنین کتاب از لحاظ ادبی اثری ارزشمند و قوی است.

بخشی از کتاب:
کربلا، همان جایی که حسینِ علی در آن کشته شد(خدا پذیرایش گردد) در سوی خشکیِ سرزمینِ کوفه است. حُر آن گروه را واداشت در همان جا فرود آیند، بی آب و آبادی. و این بیست‌وسومین جایِ فرودِ او بود.گروه سنی: کودک و نوجوان
کتاب: بچه‌های فرات
نوشته: لیلا قربانی
ناشر: جمکرانمعرفی کتاب:
ماجرای چند پسر نوجوان که مدتی است خبر آمدن امام حسین علیه‌السلام به کوفه را شنیده‌اند و حالا می‌کوشند تا در زمره یاران او باشند.

بخشی از کتاب:

از درد بیهوش شده بود. یکی از همان چوپان‌ها شب دیده بود که عبدالله دارویی را در ظرف آب مأموران ریخته و سریع خودش را به آنها رسانده و پیش دستی کرده بود. آنها هم نامردی نکرده بودند و وقتی عبدالله آب را آورده بود، برای امتحان آن را به خوردِ خودش داده بودند. چند ساعتی بود که در خواب عمیقی رفته بود.
 


فایل با کیفیت پوستر را از اینجا دریافت فرمایید.