فهرست

اخبار برگزيده

در اولین هفته تیر و با معرفی دو عنوان کتاب؛

چهارصد و بیستمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» معرفی شد

چهارصد و بیستمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با ارائه کتاب های «صورت حساب» و «چهل تکه» ویژه رده سنی بزرگسال و کودک از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، چهارصد و بیستمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با معرفی کتاب «صورت حساب» نوشته یوناس کارلسون و کتاب «چهل تکه» نوشته پری رضوی، از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شد.

گروه سنی: بزرگسال
معرفی کتاب:  صورت حساب
اثر:  یوناس کارلسون
 ناشر:  سده
موضوع: رمان_ ادبیات سوئدمعرفی کتاب:
"یک لحظه شادى چقدر مى ارزه؟"
رمانِ صورت حساب، رمانی خواندنی است که به ارزش زندگی، شادی و عشق می‌پردازد و در پی ایجاد مفهوم جدیدی برای خوشبختی است. شخصیت اصلی داستان، مردی تنهاست که از شادی های کوچکی مانند چشیدن طعم یک بستنی هم لذت می برد.


بخشی از کتاب:
می‌بینی؟ ما طوری به زندگی نگاه می‌کنیم انگار که یه ساختمون از پیش ساخته است. بعدش هم فکر می‌کنیم اونی که خونه‌ی بزرگ‌تر و زرق و برق بیشتری داره خوشبخت تره. اما این طور نیست. چیزها باید تو یه مسیر درست قرار بگیرن...


گروه سنی کودک
کتاب:  چهل تکه
نویسنده:  پری رضوی
نشر:  ویهان
موضوع:   داستان کودکمعرفی کتاب:
چهل ‌تکه ماجرای مادربزرگی با یک خانه‌ی باصفا و دوست‌داشتنی است. یک صندوقچه‌ی قدیمی چوبی بزرگ داخل خانه‌ی مادربزرگ وجود دارد. داخل صندوقچه پر از گردو، بادام و سنجد است. وقتی مهمان‌ها به خانه می‌آیند، مادربزرگ به آن‌ها از این خوراکی‌ها می‌دهد. او روی صندوقچه را یک پارچه‌ی زردرنگ پوشانده است. تا اینکه...

بخشی از کتاب:

مهمان مادربزرگ گوشه‌ی پارچه‌ی زرد را دید و گفت: «آخی مادربزرگ اینجای پارچه پاره شده» مادربزرگ نگاهی کرد و گفت: «عیبی نداره، دامنم پر چین است. از گوشه‌ی دامنم یک تیکه بر می‌دارم و با آن تکه این پارچه را می‌دوزم.»
 
فایل با کیفیت پوستر را از اینجا دریافت فرمایید.