فهرست

اخبار برگزيده

در دومین هفته فروردین و با معرفی دو عنوان کتاب؛

چهارصد و دهمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» معرفی شد

چهارصد و دهمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با ارائه کتاب های «صعود چهل ساله» و «المور با پینکی آشنا می شود» ویژه رده سنی بزرگسال و کودک از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، چهارصد و دهمین شماره طرح «صبحانه با طعم کتاب» با معرفی کتاب «صعود چهل ساله» نوشته سیدمحمدحسین راجی و کتاب «المور با پینکی آشنا می شود» نوشته هالی هابی، از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان منتشر شد.


گروه سنی بزرگسال

معرفی کتاب : «صعود چهل ساله»

تالیف: سیدمحمدحسین راجی

نشر : زائر رضوی
موضوع: تاریخ معاصر_ سیاسی


معرفی کتاب؛

کتاب «صعود چهل ساله» یکی از منابع شاخص در زمینه انقلاب اسلامی است. کتاب نشان می دهد جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال چگونه به آرمان‌های عدالت، استقلال، آزادی، معنویت، کرامت زن، مردم‌سالاری دینی، گسترش رفاه عمومی و دیگر آرمان‌های انقلاب دست پیدا کرده است. یکی از شاخصه‌های اصلی کتاب صعود چهل ساله ارجاع به منابع معتبر بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد، بانک جهانی، سازمان جهانی غذا و کشاورزی، دفتر برنامه توسعه ملل متحد و دیگر مراجع معتبر است.

بخشی از کتاب؛


«یک روز محمدرضا که خیلی ناراحت بود به من گفت: مادرجان مرده‌شور این سلطنت را ببرد که من شاه و فرمانده کل قوا هستم، ولی بدون اطلاع من هواپیماهای ما را برده‌اند ویتنام. آمریکایی‌ها که از قدیم در ایران قوای نظامی داشتند هر وقت احتیاج پیدا می‌کردند از پایگاه‌های ایران و امکانات ایران با صلاح‌دید خود استفاده می‌کردند. حالا بماند که چقدر سوخت مجانی می‌زدند و اصلا کل بنزین هواپیماها و سوخت کشتی‌هایشان را از ایران می‌بردند».

 
گروه سنی کودک/الف و ب

کتاب: «اِلمور با پینکی آشنا می شود»

نوشته : هالی هابی
نشر : مهرسا
موضوع: داستان کودک_ دوست یابی