فهرست

به منظور جمع آوری کتاب های درسی، کمک درسی، خوانده شده و فرسوده در منازل؛

پويش هركتاب، ارمغان انديشه اي نو در کتابخانه های عمومی گیلان برگزار می شود

پويش هركتاب، ارمغان انديشه اي نو به منظور جمع آوری انواع کتاب های خوانده شده، درسی، فرسوده و کمک درسی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب و تبدیل این کتاب ها به منابع بروز و قابل استفاده در کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در آستانه اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید و اتمام امتحانات کنکور سراسری در دوره های مختلف، اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با شعار «هركتاب، ارمغان انديشه اي نو» پویش اهدای کتاب توسط دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه سراسر استان و نیز عموم مردم را در گیلان برگزار می کند.
در این طرح ابتکاری که به منظور جمع اوری کتاب های خوانده شده و فرسوده مردم برگزار می شود، این منابع پس از جمع آوری و تبدیل آن به کتاب های جدید و روزآمد ضمن ارسال به کتابخانه های عمومی در اختیار دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار می گیرد.
همچنین در اين پويش كتابداران کتابخانه های عمومی استان به عنوان مشاورین امین نقش كليدي در اطلاع رساني و جمع آوري كتاب هاي اهدايي مراجعان اعم از منابع درسي وكمك درسي فرسوده يا تاريخ گذشته بر عهده دارند.
پویش استانی "هركتاب، ارمغان انديشه اي نو" از روز شنبه 20شهریور به میزبانی 85 باب کتابخانه در سراسر استان گیلان آغاز شده است. علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، حامیان کتاب و خیرین کتابخانه ها می توانند جهت پیوستن به این پویش استانی و ارسال کتاب های خوانده شده خود ضمن تماس با نزدیکترین کتابخانه عمومی محل سکونت و یا تماس با شماره تلفن 33264976 داخلی(143) در جریان چگونگی اجرای طرح قرار بگیرند.
همچنین طبق اعلام دبیرخانه این پویش انتقال کتاب های فرسوده و یا خوانده شده اهدا کنندگان کتاب در این پویش به میزان بیش از50 جلد با ارسال وسیله نقلیه توسط کتابخانه های عمومی استان گیلان انجام می شود.
 
كلمات كليدی : پویش اهدای کتاب , کتاب , هركتاب، ارمغان انديشه اي نو