بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود1398/4/17 دوشنبه همت مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان املش؛ یادمان شهادت حضرت آیت الله ربانی املشی برگزار شد همزمان با 17تیرماه و با حضور جمعی از اعضای کتابخانه، یادمان شهادت مجاهد فقیه، آیت الله ربانی املشی در کتابخانه عمومی حضرت آیت الله ربانی املشی املش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این مراسم ویژه که به کوشش مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان املش و در راستای بزرگداشت شخصیت های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی و ورزشی کشور و همزمان با فرارسیدن هفدهم تیرماه، سالروز شهادت حضرت آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی و با حضور جمعی از اعضای کتابخانه عمومی آیت الله ربانی املشی و دوستداران این عالم فقیه و مجاهد برجسته برگزار شد، در خصوص ویژگی های اخلاقی، سخنان و نقش بارز وی در پیروزی انقلاب و شکل دهی به جریان تشکیل حزب جمهوری اسلامی بحث و تبادل نظر شد.
آیت‌الله محمدمهدی ربانی املشی، از بنیان‌گذاران حزب جمهوری اسلامی و از نخستین شهدای ترور بیولوژیکی کشور بوده است. این عالم برجسته و مجاهد فقیه از یاران دیرینه و صدیق امام خمینی بوده است که در کارنامه درخشان زندگی سیاسی خود عضویت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، عضویت فعال در حزب مردمی جمهوری اسلامی، نمایندگی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی و دادستانی کل کشور را داراست. این عالم ربانی سرانجام و پس از سالها مجاهدت در راه اسلام و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بنا در 17 تیرماه سال 1364 بدست منافقین کوردل به شهادت رسیده و پیکر ایشان با بدرقه شیفتگانش در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شد.
آیت اللّه ربانی املشی، در بخشی از وصیت نامه خود خطاب به مردم می نویسد: «وصیت می کنم شما را به تقوا و عمل خالص و عشق به حق. بکوشید تا از سبیل الی اللّه منحرف نشوید و در هرحال خدا را فراموش ننمایید. زندگی مادی ما را فریب ندهد و از فضلیت و پاکی باز ندارد که این سفارش همه انبیا و اولیا است و عصاره مکتب آن هاست».

 
بيشتر
 [PageVisit]