بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
حجت الاسلام سعید مهدوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی  و مدیر آستان قدس رضوی ستان گیلان و
حجت الاسلام سعید مهدوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی و مدیر آستان قدس رضوی ستان گیلان و
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه است مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی دانست و گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی در این راستا استفاده شود.

​​​​​​گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، حجت الاسلام سعید مهدوی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان که در اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره فرصتی مناسب برای ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم به ویژه جوانان است.

وی با تاکید بر ترویج آموزه‌های اهل بیت (ع) در قالب فرهنگ کتاب‌خوانی، افزود: تأسی از ائمه معصومین (ع) سبب هدایت به مسیر درست و رسیدن به کمال می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه باید با استفاده از جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه جذب جوانان به سمت فرهنگ الهی و توحیدی را فراهم کنید، گفت: یکی از بسترهایی که می‌توانیم فرهنگ رضوی و کتاب‌خوانی را در آن تعریف کنیم فضای مجازی است، که باید بستری مناسب برای توسعه فرهنگی رضوی در این فضا ایجاد کنیم.

مهدوی بر اهمیت هم افزایی دستگاه‌های مختلف فرهنگی در توسعه امر کتاب‌خوانی تأکید و تصریح کرد: با توجه به هدف مشترک این دستگاه‌ها در ایجاد آگاهی در جامعه باید اقدامات انجام شده در راستای سیاست‌های پیش بینی شده، تداوم یابد.

وی با بیان اینکه توجه به حوزه فرهنگی نسبت به سایر حوزه‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است، بیان کرد: گیلان همیشه دارای مردمانی با فرهنگ و فرهنگ دوست بوده و مهد اولین‌های بسیاری در بخش‌های مختلف فرهنگی کشور است.

کرمی: مشارکت 31 هزار گیلانی در جشنواره رضوی سال گذشته

در ادامه این دیدار مدیرکل کتابخانه های گیلان نیز با اشاره به اینکه در سال گذشته 31 هزار گیلانی در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند، اظهار کرد: آشنایی مخاطبان با سیره ائمه معصومین (ع) یکی از برنامه‌های این نهاد است.

پریسا کرمی با بیان اینکه ثبت نام جشنواره کتابخوانی رضوی از اوایل اردیبهشت ماه امسال در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و استان گیلان آغاز شده است، افزود: ۱۲ عنوان کتاب در زمینه سیره رضوی و سبک زندگی امام رضا علیه السلام و همچنین یک عنوان کتاب نیز درباره امام جواد علیه السلام برای جشنواره رضوی امسال در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند از سه روس مکتوب، آنلاین و پویش کتابخوان مجازی استفاده کنند، افزود: آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره تا ۲۸ خرداد ماه امسال مهلت دارند.

کرمی در ادامه بر لزوم بهره گیری از ظرفیت سازمان تبلیغات اسلامی گیلان و نمایندگی آستان قدس رضوی در این استان برای جلب مشارکت مردمی برای شرکت در این جشنواره تأکید کرد.

گفتنی است نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و دستگاه های مختلف فرهنگی، نهادها و سازمانهای همراه در حال برگزاری است.

 [PageVisit]