بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود1398/4/16 يكشنبه به منظور پیگیری مراحل ساخت و تکمیل بزرگترین پروژه کتابخانه عمومی شمال کشور؛ نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه مرکزی رشت بازدید کرد جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در محل پروژه کتابخانه مرکزی رشت از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در بازدید از کتابخانه مرکزی رشت که صبح امروز یکشنبه(16تیر) و با همراهی پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، مشاور، پیمانکار و نماینده مسکن و شهرسازی استان صورت پذیرفت، از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه فرهنگی استانی و میزان جذب اعتبارات عمرانی آن قرار گرفت.
جبار کوچکی نژاد همچنین در این بازدید اظهار امیدواری کرد با پیگیری های نمایندگان مردم گیلان در مجلس و نیز مسئولین استانی این پروژه آینده ای نزدیک تکمیل و در اختیار مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان قرار گیرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در جریان بازدید نماینده مردم شهرستان رشت از کتابخانه مرکزی با بیان اینکه یکی از مهمترین نمادهای فرهنگی هر شهر، کتابخانه های عمومی هستند گفت: امیدوار هستیم با تکمیل این کتابخانه استاندارد در شهر رشت، شاخص سرانه فضای مطالعه با رشد مناسبی همراه باشد. پریسا کرمی رشد فضای مطالعه کتابخانه ها را در افزایش دیگر شاخص های مطالعه و کتابخوانی موثر دانست.
گفتنی است عملیات احداث کتابخانه مرکزی شهر رشت از سال1383 آغاز شده است. این کتابخانه عمومی با پیش بینی بخش های مختلفی نظیر، بخش مرجع، پژوهش، سالن اجتماعات، مخزن کتاب، امانت، کودک، نوجوان و فعالیت های جنبی، در صورت تکمیل پذیرای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
بيشتر
 [PageVisit]