بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود1398/3/27 دوشنبه سرپرست فرمانداری شهرستان لنگرود: پرداخت سهم نیم درصد شهرداریها به کتابخانه ها سرمایه گذاری بلند مدت است محمد رنجبر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود گفت: پرداخت سهم نیم درصد شهرداریها به کتابخانه ها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری در حوزه کتابخوانی بصورت بلند مدت است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان لنگرود  به ریاست محمد رنجبر سرپرست فرمانداری لنگرود و با حضور فاطمه اسماعیل پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، حجه الاسلام والمسلمین محیطی، امام جمعه شهر کومله، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود، بخشداران و دیگر اعضاء این انجمن و اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری لنگرود برگزار شد.
سرپرست فرمانداری لنگرود در ابتدای این جلسه با تاکید بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ کتابخوانی و نقش مهم مطالعه در ارتقای فرهنگ و توسعه جامعه عنوان کرد: گام نخست باید از مدارس آغازشود به عنوان مثال ایجاد کتابخانه درمدارس و قرار دادن زنگ کتابخوانی در راستای جذب دانش آموزان به این امر تاثیرگذار است.
محمد رنجبردر ادامه با بیان اینکه برای تبلیغ در حوزه فرهنگ مطالعه می توان ازظرفیت همه دستگاههای اجرایی استفاده کرد، افزود: فعال کردن کتابخانه های روستایی و اهداء کتاب به مردم روستاها از جمله راهکارهایی است که باید به آن توجه بیشتری شود.
سرپرست فرمانداری لنگرود  ضمن تقدیر از شهرداریهای لنگرود و اطاقور در بحث پرداخت نیم درصد کتابخانه ها  تصریح کرد: پرداخت این مبلغ از سوی شهرداری ها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری در حوزه کتابخوانی بصورت بلند مدت است از این رو ضروری است شهرداری ها در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.
رنجبر با پیشنهاد اینکه پای افراد خیر درجلسات با موضوع  کتاب و کتابخوانی باز شود تصریح کرد: باید ازخلاقیت و ابتکارات صاحب نظران در این حیطه بهره گرفته شود.
اسماعیل پور: اقدامات مجموعه کتابخانه ها در راستای ارائه خدمات بهتر به مراجعین و توسعه زیرساخت ها انجام می شود
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود نیز در ادامه این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان و ارائه آمار و اطلاعات در این حوزه، ضمن تشکر از حضور و همراهی اعضای انجمن، تحقق مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات را حاصل همدلی وپیگیری های فرماندار و سایر مسئولین عنوان کرد.
فاطمه اسماعیل پور همچنین در گزارش جامعی در حوزه های عمرانی، فرهنگی، فناوری اطلاعات و امور کتابخانه ها اشاره کرد و همه اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی را در راستای ارائه خدمات بهتر به مراجعین، توسعه زیرساخت ها با  تکمیل پروژه های نیمه تمام  شهرستان  عنوان کرد. وی همچنین نقش خیرین در اتمام اینم پروژه ها را مهم توصیف کرد.
تصویب 8پیشنهاد در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی
گفتنی است تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین درتکمیل پروژه ساختمان نیمه تمام کتابخانه عمومی شهر شلمان، راه اندازی وافتتاح شعبه دو کتابخانه عمومی شهرلنگرود، همکاری ومشارکت سازمان های فرهنگی شهرستان با کتابخانه ها، اختصاص زمین جهت ساخت کتابخانه در شهر چاف وچمخاله از سوی شهرداری، پرداخت سهم قانونی نیم درصد کتابخانه ها ازسوی شهرداران، همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جهت ارائه خدمات به روستاهای فاقد کتابخانه، توسعه فیزیکی فضای کتابخانه مرکزی از سوی شهرداری لنگرود و استفاده از ظرفیت های آموزش وپرورش شهرستان درباره برنامه ریزی مطلوب برای اوقات فراغت دانش آموزان در مکانهای عمومی نظیر پارکها و...  با محوریت مطالعه و کتابخوانی از مهمترین مصوبات این جلسه انجمن بود.

 
بيشتر
 [PageVisit]