بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1398/7/10 چهارشنبه فرماندار شهرستان صومعه سرا تاکید کرد: سرمایه گذاری در ترویج فرهنگ کتابخوانی یک ضرورت است سیدجلال سیدمحمدی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا گفت: باید تلاش ها و سرمایه گذاری های مناسبی در ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی بخش گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا به ریاست سید جلال سید محمدی، فرماندار این شهرستان؛ پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل؛ تقی حقیقت، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا، اعضای انجمن این بخش، اصحاب رسانه و کتابداران در فرمانداری صومعه سرا برگزار شد.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در ابتدای این نشست که به منظور بررسی وضعیت کتابخانه عمومی میرزاکوچک جنگلی گوراب زرمیخ برگزار شد، با اشاره به اهمیت مطالعه و تعمیق فرهنگ کتابخوانی، اظهار کرد: یکی از اقدامات فرهنگی که باید به آن توجه شود گسترش فرهنگ مطالعه و تعمیق فرهنگ کتابخوانی است. سیدمحمدی با بیان اینکه صومعه سرا از شهرستانهای فرهنگی استان به شمار می رود، افزود: صومعه سرا همواره در برنامه های فرهنگی پیش قراول است.
 وی با بیان اینکه  صومعه سرا دارای ظرفیتهای بسیار فرهنگی است، گفت: تعدد کتابخانه ها در شهرستان بیانگر این موضوع است و باید تلاش ها و سرمایه گذاری ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گیرد. فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه  تعمیق فرهنگی منشا بسیاری از پیشرفت ها در زمینه های مختلف است، ادامه داد: کتاب و کتابخوانی یک امر مهم و زیرساختی جامعه به شمار می رود.  وی با بیان اینکه نیاز است به موضوع کتاب و کتابخوانی توجه شود، گفت: لازم است تلاش ها در جهت گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه باشد.
سیدمحمدی بر ضرورت تقویت سرانه مطالعه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر رسانه مکتوب جای خود را به فضای مجازی داده است درحالیکه فضای مجازی محدوده خاصی ندارد و نمی توان به آن به عنوان مطالعه نگاه کرد.  فرماندار صومعه سرا در پایان ضمن تاکید و نیاز بر بروز کردن امکانات و تجهیزات کتابخانه ها و فراهم کردن کتابهایی با ذائقه بروز نوجوانان و جوانان، اظهار کرد: ضروری است همکاری لازم در جهت توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گیرد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 95