بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


در دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی گیلان و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان عنوان شد؛ پیش بینی پیوست کتابخانه عمومی در کنار مدارس تازه تاسیس استان گیلان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با علی دقیق از آمادگی مجموعه کتابخانه های عمومی برای تجهیز و راه اندازی کتابخانه های عمومی ایجاد شده در مدارس تازه تاسیس استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی در دیدار با علی دقیق، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان که با همراهی معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و رئیس اداره مشارکت ها و همکاری های این اداره کل صورت پذیرفت در خصوص لزوم تعامل بیشتر دو مجموعه کتابخانه های عمومی و نوسازی مدارس در راه اندازی کتابخانه های عمومی در مدارس تازه تاسیس استان تاکید کرد.
فعالیت مجموعه کتابخانه ها و نظام آموزشی مکمل یکدیگرند
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به ظرفیت ها و اهداف مشترک، همکاری دو مجموعه برای پرکردن این خلاء فرهنگی در مدارس گیلان را یک ضرورت دانست.
کرمی با بیان اینکه فعالیت های مجموعه کتابخانه ها و نظام آموزشی مکمل یکدیگر و در راستای ایجاد آگاهی و روحیه اندیشه ورزی در دانش آموزان است خاطرنشان کرد: هدف مشترک ما بهره مندی دانش آموزان به عنوان سرمایه های اصلی جامعه از کتاب و کتابخوانی و پرورش استدادهای بالقوه آنهاست.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین نقش خیرین کتابخانه ساز استان گیلان در احداث توسعه و تجهیز کتابخانه ها را بسیار مهم دانست و با اذعان به ساخت7باب کتابخانه عمومی در گیلان توسط خیرین، بر استفاده از تجربیات مجموعه نوسازی مدارس در جذب و بهره مندی از ظرفیت خیرین استان در این حوزه اظهار امیدواری کرد.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان نیز در این دیدار همسویی فعالیت های آموزشی و فرهنگی کتابخانه ها و مدارس را نقطه مشترک در همکاری های فی مابین توصیف کرد.
علی دقیق یکی از مهمترین اقدامات مجموعه خود را ساخت، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان با استفاده از اعتبارات دولتی و استفاده از ظرفیت خیرین عنوان کرد و با بیان اینکه هم اکنون در استان گیلان10 مدرسه به دست خیرین در حال احداث و تجهیز است گفت: پیوست کتابخانه عمومی در برخی از این مدارس پیش بینی شده و هم اکنون در مرحله اتمام عملیات ساخت و تجهیز است.


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 219