بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان

سرهنگ کامیار مهدی پور، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس استان گیلان
سرهنگ کامیار مهدی پور، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس استان گیلان
در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس عنوان شد؛ احیای کتابخانه های عمومی فرسوده گیلان، هدف بعدی گروه های جهادی سپاه می شود معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس گیلان در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، گروه های جهادی زیر مجموعه سپاه قدس گیلان را دارای ظرفیت بسیار مناسبی برای رفع مشکلات در حوزه تعمیر و احداث کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی و احیای کتابخانه های فرسوده استان دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، نشست بررسی تفاهم نامه مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی استان و سپاه قدس گیلان با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ سرهنگ کامیار مهدی پور، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس استان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی؛ محمود محمدی، مسئول حراست؛ عابد رمضانی پور، رئیس اداره مشاکت ها و همکاری ها؛ محسن حامدی، مدیر هنر و ادبیات معاونت فرهنگی سپاه قدس گیلان و مسئولین روابط عمومی و امور فرهنگی در دفتر مدیرکل کتابخانه های استان برگزار شد.
کرمی؛ برنامه نقد کتاب « علی از زبان علی(ع) و مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در مردادماه برگزار می شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این نشست ضمن تشکر از حمایت های مجموعه سپاه قدس گیلان از اقدامات فرهنگی کتابخانه های عمومی، امضاء تفاهم نامه همکاری با سپاه را منشاء برکات بسیاری دانست. پریسا کرمی یکی از مهمترین دستاوردهای این همکاری را در مشارکت خانواده بزرگ مجموعه سپاه در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد.
کرمی همچنین همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف در ترویج فرهنگی مطالعه و کتابخوانی امری مهم عنوان کرد و با بیان اینکه امروز مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی متولی اصلی ترویج این فرهنگ در کشور است، نقش نهاد در ایجاد هم افزایی دستگاه های مختلف را مهم توصیف کرد.
وی در ادامه به برگزاری دو برنامه مهم با محوریت کتاب و کتابخوانی در ماه های آتی نیز اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان مردادماه سال جاری ویژه برنامه نقد کتاب« علی از زبان علی(ع)» نوشته حجت الاسلام والمسلمين محمديان از انتشارات دفتر نشر معارف» و مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تقدیر از برگزیدگان این جشنواره کتابخوانی در 5شهرستان استان گیلان برگزار خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین یکی از مهمترین دستگاه های همراه در برگزاری این برنامه های فرهنگی مهم را سپاه قدس گیلان دانست که در بحث تبلیغات، اطلاع رسانی و نیز برگزاری این برنامه ها با مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان و ادارات شهرستانی سهیم خواهد بود.
مهدی پور: همکاری با کتابخانه های عمومی از افتخارات فرهنگی سپاه است
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با قدردانی از اقدامات مثبت و سازنده مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در پیش بینی و اجرای برنامه های فرهنگی مناسب برای اقشار مختلف مردم، همکاری سپاه با این مجموعه فرهنگی را از افتخارات فرهنگی سپاه دانست.
سرهنگ کامیار مهدی پور با بیان اینکه از زمان امضاء تفاهم نامه همکاری میان دو مجموعه که در آبان ماه سال گذشته صورت پذیرفت، ارتباط دوسویه بسیار مناسبی در مناطق مختلف استان میان سپاه مناطق و ادارات شهرستانی کتابخانه های عمومی ایجاد شده خاطرنشان کرد: امروز با توجه به اینکه فعالیت مجموعه کتابخانه های عمومی بواسطه ارتباط با اقشار مختلف مردم و تنوع در فعالیت ها محدود به زمان و مکان نیست، بنابر این اثرات مثبت آن در سطوح مختلف جامعه نمایان می شود.
مهدی پور در ادامه گروه های جهادی زیر مجموعه سپاه قدس گیلان را دارای ظرفیت بسیار مناسبی برای رفع مشکلات در حوزه تعمیر و احداث کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی و احیای کتابخانه های فرسوده استان عنوان کرد و از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خواست تا با ارائه گزارشی از نیازمندی های مجموعه کتابخانه ها در این حوزه، فصل جدیدی از همکاری های مجموعه سپاه و کتابخانه ها آغاز شود.
گفتنی است تاکید بر ادامه فعالیت های فرهنگی مجموعه کتابخانه های عمومی و سپاه قدس گیلان در سراسر استان، برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک، برگزاری دوره های مختلف آموزشی و استفاده از ظرفیت های دو مجموعه در پیشبرد اهداف فرهنگی از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 323