بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان: حضور در جمع کتابداران توفیق بزرگی برای من بود آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار که در آستانه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با همراهی جمعی از کارکنان این اداره کل صورت پذیرفت با حضور در منزل آیت الله سید مجتبی رودباری با این عالم فرزانه دیدار و گفت وگو کرد.
آیت الله سید مجتبی رودباری در این دیدار با اشاره به خدمات بزرگ قشر زحمتکش کتابدار برای ترویج علوم در میان مردم، خصوصا جوانان، فعالیت در این حوزه را مقدس و دارای ثواب عظیم نزد خداوند عنوان کرد.
وی با اشاره به اهمیت فراگیری علم و دانش خصوصا در دوره نوجوانی و جوانی فراهم کردن بستر این امر را دارای اجری عظیم در نزد خداوند دانست و از اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی در این حوزه قدردانی کرد.
مدیر کتابخانه عمومی حضرت امیرالمومنین(ع) رشت همچنین برگزاری باشکوه آیین تکریم مقام کتابداران، کتابخوانان و فعالین عرصه کتاب را نشانه ای از توجه مردم و مسئولین به مسئله کتابخوانی در استان گیلان عنوان کرد و گفت: در آن روز مهم حضور در جمع کتابداران توفیق بزرگی برای من بود.
کرمی:کتابخانه های عمومی امروزی مکانی برای حضور مردم از هر نوع سلیقه ای هستند
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت های معنوی این عالم برجسته شیعه از کتاب و کتابخوانی در گیلان، حضور وی در کنار مجموعه کتابخانه ها را قوت قلب برای مجموعه عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین در گزارشی به فعالیت های انجام شده در کتابخانه های عمومی استان در سال های اخیر نیز اشاره کرد و با بیان اینکه کتابخانه های عمومی امروز از حالت سنتی خود خارج شده و به فعالیت های فرهنگی در زمینه های مختلف روی آوره اند گفت: کتابخانه های عمومی امروزی مکانی برای حضور مردم از هر نوع سلیقه ای هستند.
کرمی در ادامه این دیدار از آمادگی خود برای تامین منابع مورد نیاز کتابخانه عمومی حضرت امیر المومنین(ع) رشت خبرداد و گفت: کتابخانه های عمومی با داشتن منابع غنی و روزآمد، بستر حضور جوانان در این مراکز را تضمین می کنند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 991