بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود

همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛ رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان از کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) آستارا بازدید کرد ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان، نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی در این بازدید که با همراهی یونس رنجکش، فرماندار شهرستان آستارا و دیگر مسئولین استانی صورت پذیرفت با ابراز خورسندی از وضعیت کتابخانه های عمومی آستارا، فعالیت های فرهنگی متنوع در حال اجرا در این مراکز را قابل تقدیر دانست.
ولی الله داداشی همچنین با تبریک روز کتابدار به کتابداران پرتلاش شهرستان آستارا ابراز امیدواری کرد با رویکرد مثبت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در انجام فعالیت های ترویجی خلاقانه ای چون برگزاری نشست های کتاب خوان، وضعیت سرانه مطالعه در کشور روندی صعودی طی کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در پایان این دیدار یکی از مهمترین زمینه های گسترش آگاهی های اجتماعی را توجه به امر کتاب و کتابخوانی طبق منویات مقام معظم رهبری عنوان و بر جدیت بیش از پیش مسئولین در این حوزه تاکید کرد.
آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان، مهمترین مشکل پیشروی مجموعه را عدم توجه کافی شهرداریها نسبت به پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه ها عنوان کرد.
عباس زاده با بیان اینکه سهم نیم درصدی کتابخانه از درآمدهای هفتگانه شهرداری تنها منبع درآمدی کتابخانه هاست از داداشی خواست بسترهای الزام آورتری برای تحقق این درآمد در مجلس پیش بینی شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا هم اکنون دارای 4 باب کتابخانه عمومی نهادی است و در مناسبت های مختلف شاهد برگزاری برنامه های متنوعی برای اقشار مختلف مردم است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1054