بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


1398/4/10 دوشنبه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و به همت کتابخانه عمومی رودسر؛ همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد مبارزه با اعتیاد برگزار شد همزمان با هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر و با همكاري مشترک كتابخانه عمومي ابوجعفر هوسمي رودسر و ادارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، بهزيستي و شبكه بهداشت و درمان این شهرستان، همایش بزرگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد اعتیاد در مجتمع فرهنگي و هنري شهيد آويني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي گيلان، در اين همايش كه هفته گذشته و با همکاری مشترک کتابخانه عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودسر، به میزبانی مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی و با حضور یوسف پور امیر، معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان رودسر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، رمضانی بخشدار مرکزی رودسر، اصحاب رسانه، کتابداران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مبارزه با مواد مخدر در خصوص اهمیت اگاهی بخشی در خصوص آسیب های مختلف سوء مصرف مواد مخدر تبادل نظر شد.
معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان رودسر در این همایش خون مطهر شهدای مبارزه با مواد مخدر و مرزداران را عامل اصلی شکست توطئه های دشمنان علیه جوانان و خانواده دانست و گفت: برای مبارزه با این بلای خانمانسوز، همه می بایست همت کنند. یوسف پور امیر در ادامه از معضلات مواد مخدر و اعتیاد بر روی امنیت افراد و جامعه و چگونگی تلاش برای رفع این آسیب اجتماعی سخن گفت.
بخشدار مرکزی رودسر و مشاور ارشد روان شناسی در امور خانواده نیز در این همایش به نقش تربیتی و آموزشی خانواده و آگاهی و آموزش مهارتهای رفتار با فرزند توسط والدین و چگونگی برخورد با معضلات و مشکلات در کانون خانواده و تاثیر در تصمیم ها و رفتار صحیح در پیگیری از معضل اعتیاد اشاره و تاکید کرد: خانواده ها پرچمدار مبارزه با هرگونه تهدید نسل جوان می باشند که با کسب مهارت های لازم می توانند در بهبود شرایط زندگی بهتر عمل کنند.
رمضانی با اشاره به نقش نظام آموزشی در این خصوص نیز خاطرنشان کرد: مشاوران مدارس با گوش کردن به صحبت های جوانان و نوجوانان می توانند از بروز بسیاری از انحرافات اجتماعی پیشگیری کرده و با ارتباط مکرر با والدین و شناخت علایق دانش آموزان از واردکردن فشارهای غیرمتعارف به زندگی آنان و در معرض خطر قراردادن آنان پرهیز کنند.
در ادامه همایش رضایی مددکار اجتماعی و رئیس اورژانس شهرستان رودسر، اکبری رییس مرکز بهداشت و درمان شهرستان و تقی پور مسئول انجمن معتادان گمنام شهرستان در خصوص نقش مواد مخدر در وقوع حوادث و ناهنجاریهای اجتماعی و اختلال سلامت جسمی و روانی و علل عوامل گرایش به اعتیاد در قشر جوان و شناساندن و بیان مضرات انواع مواد مخدر به ارائه مطلب پرداختند.
اجرای نمایش "غزل" با موضوع اعتیاد، برپایی نمایشگاه ویژه ای توسط اعضاء توانمندNA ، برپایی کارگاه های آموزشی، نشست های آموزشی و مشاوره با موضوع اعتیاد و آسیب اجتماعی، اجرای موسیقی محلی توسط هنرجویان آموزشگاه موسیقی اهورا، پخش نماهنگ با موضوع اعتیاد، نمایشگاه های مختلف با موضوع آسیبهاي اجتماعی توسط ادارات بهزیستی، مرکز بهداشت و ایستگاه فشار خون توسط شبکه بهداشت و درمان، از دیگر برنامه های این همایش بود.
کتابداران كتابخانه عمومي ابوجعفر هوسمي رودسر نیز در كنار برنامه هاي متنوع اين همايش با به نمایش گذاشتن 50 جلد از كتب كتابخانه با موضوع اعتياد و راه های پیشگیری از مصرف مواد مخدر در خصوص مضرات این بلای خانمان سوز اطلاع رسانی کردند. این کتابداران همچنین با معرفي منابع دوازده گانه نهمين جشنواره کتابخوانی رضوي به ارائه مشاوره در خصوص نحوه شرکت علاقمندان به این رویداد مهم فرهنگی پرداختند.


 
بيشتر
 [PageVisit]