بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1398/5/27 يكشنبه با برگزاری مراسمی در سالن اجتماعات فارابی فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مراسم تجلیل از 14برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شهرستان صومعه سرا برگزار شد فرماندار شهرستان صومعه سرا در مراسم تجلیل از برگزیدگان نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی این شهرستان، برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی را اتفاق خوبی برای شهرستان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی امروز یکشنبه (27مرداد) با حضور سیدجلال سیدمحمدی، فرماندار شهرستان صومعه سرا؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، تقی حقیقت، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی صومعه سرا، مسئولین و کتابداران، اصحاب رسانه و چهره های فرهنگی این شهرستان در سالن فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا برگزار شد.

فرماندار صومعه سرا: لازمه توسعه فرهنگی هر جامعه ای کتابخوانی است

فرماندار شهرستان صومعه سرا در این مراسم با بیان اینکه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی اتفاق خوبی برای شهرستان است، اظهار کرد: لازمه توسعه فرهنگی هر جامعه ای کتابخوانی است.

سیدجلال سیدمحمدی با بیان اینکه متاسفانه ما از این یار مهربان غافل هستیم، خاطرنشان کرد: ضروری است فرهنگ کتابخوانی در جامعه ترویج یابد.

وی با بیان اینکه لازم است فرهنگ کتابخوانی در جامعه گسترش یابد، خاطرنشان کرد: این مهم میسر نخواهد شد جز اینکه فعالین حوزه فرهنگ، برنامه ریزان و مسئولین و اقشار فرهنگی جامعه پا به میدان بگذارند.

سید محمدی بر فرهنگسازی کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه از دوران ابتدایی و دانش آموزی تاکید کرد و گفت: خانواده ها دارای نقش مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه هستند.

فرماندار صومعه سرا در خاتمه با بیان اینکه امروز  فضای مجازی رقیب کتاب شده است، اظهار کرد: رقیب پر جهش فضای مجازی گوی سبقت را از کتاب ربوده است و موجب شده تیتروار و خلاصه وار به مطالب توجه شود و از پی بردن به عمق مسائل و مطالب باز بمانیم.

بدن آرا: رشد آمار مشارکت مردم صومعه سرا در جشنواره کتابخوانی رضوی

زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیر در ادامه این مراسم ضمن ارائه گزارشی در خصوص برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان گیلان و مشارکت مردم شهرستان صومعه سرا در این رویداد فرهنگی، از رشد11درصدی مشارکت کنندگان در جشنواره نهم نسبت به دوره قبلی آن در شهرستان صومعه سرا خبرداد.

حقیقت: خوشنودی اهالی فرهنگ و ادب شهرستان صومعه سرا از حمایت های مسئولین

تقی حقیقت، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا نیز در این مراسم ضمن قدردانی از مشارکت مردمی گسترده در رویدادهای کتابخوانی در این شهرستان، حمایت های مسئولین شهرستانی از فعالیت های کتاب محور را موجب خوشنودی اهالی فرهنگ و ادب دانست.

گفتنی است هنرمندی عباس پسندیده و اصغر پور ابراهیمی، دو تن از هنرمندان مطرح گیلان در زمینه موسیقی و آوازهای آیینی و داستان خوانی رضا احمدپور، عضو خردسال کتابخانه های شهرستان صومعه سرا و برگزیده نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از بخش های ویژه این مراسم بود.

در این مراسم همچنین از امیر رضا احمدپور در بخش پویش کتاب خوان کودک، امیرمحمد مسرور، ابوالفضل باقری، نازنین سلحشور، سیده الناز مقدم در بخش چهارگزینه ای نوجوان و سحر امیدی، کیانا مهدی زاده، لیلا متقی، خیرنساء قربانپور، شادیسا حجتی، محدثه بالازاده، الهه سادات امامدوست، امیرحسین ابراهیمی و زهرا امانی در بخش چهارگزینه ای بزرگسال تقدیر شد.

همچنین تجلیل از فاطمه اسماعیل نژاد، سمانه علی زاده، معصومه ابراهیمی، فاطمه رنجکش، فاطمه اجلالی، سید محمد شهابی، کبری گل پور و مبینا سعیدی از مشارکت کنندگان در این جشنواره ملی پایان از دیگر بخش های مراسم بود.


بيشتر
 [PageVisit]