بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
با حضور فرماندار رشت: حال خوش خواندن کتابخانه عمومی کودکان باران رشت را فرا گرفت جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، میرشمس مؤمنی زاده عصر دیروز(چهارشنبه30آبان) در ویژه برنامه جشن کتاب و رونمایی از سه عنوان کتاب کودک که با حضور زهرا بدن آرا، معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری ها؛ مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل؛ مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، کتابداران کتابخانه عمومی کودکان باران رشت، کودکان عضو این کتابخانه ها و والدین ایشان برگزار شد با اشاره به اهمیت هفته کتاب و کتاب‌خوانی اظهار کرد: کسی که می‌خواهد در زندگی فردی و اجتماعی خود مراحل سعادت و رشد را طی کند باید راه کسب علم، کتاب و معرفت را در پیش بگیرد.
میرشمس مومنی زاده کسب علم و دانش را تنها راه سعادت و موفقیت جوامع دانست و افزود: ارتقاء فرهنگی جامعه منوط به ارتقاء فرهنگ مطالعه است. وی با قدردانی از اقدام ارزشمند اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ایجاد کتابخانه مستقل کودک در شهر رشت، وجود مرکزی مخصوص رنج سنی کودکان و نوجوانان با هدف کسب علم و معرفت را اقدامی ستودنی عنوان کرد.
فرماندار رشت با تقدیر از مسئول و کتابداران کتابخانه عمومی کودکان باران تصریح کرد: توسعه فرهنگ مطالعه زیربنای پیشرفت یک کشور است و باید برای ترویج فرهنگ مطالعه در کودکان اقدامات عملی نظیر ایجاد کتابخانه های تخصصی باران رشت در اقصی نقاط گیلان در دستور کار مسئولین قرار گیرد.
مؤمنی زاده با تأکید بر لزوم حمایت از مجموعه کتابخانه‌های عمومی خاطرنشان کرد: بهترین هدیه کتاب است چرا که کتاب موجب افزایش آگاهی های  فردی و اجتماعی و پیشرفت و توسعه جوامع می شود. وی همچنین در پایان از خرید و اهدای مقادیر قابل توجهی کتاب جدید ویژه سنین کودک به کتابخانه عمومی کودکان باران رشت خبرداد.
بدن آرا؛ نتیجه ایجاد کتابخانه کودکان باران، دست‌به‌قلم شدن کودکان و نوجوانان است
در ادامه این مراسم معاون توسعه کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به رونمایی از سه عنوان کتاب کودک و نوجوان در جشن کتاب این کتابخانه اظهار کرد: نوشته شدن کتاب کودک توسط کودکان از اتفاقات منحصر به ‌فردی است که برای نخستین بار در این کتابخانه که ویژه کودکان ایجاد شده صورت می‌گیرد.
زهرا بدن آرا با بیان اینکه نوجوانان ده، دوازده و چهارده‌ساله نویسندگان کتاب‌های مراسم رونمایی کتاب امروز هستند افزود: کتابخانه کودکان باران از آبان ماه سال ۹۳ شروع به کارکرده و در این مراسم نتیجه کارکرد و تلاش همکاران کتابدار کتابخانه کودک باران در طی4 سال قابل مشاهده است است.
وی  از برگزاری نمایش متون کهن، شاهنامه‌خوانی و سرود در مراسم رونمایی سه عنوان کتاب کودک توسط کودکان عضو همین کتابخانه خبر داد و گفت: این فعالیت ارزشمند حاصل تلاش و کارکرد کتابخانه عمومی باران است که منتج به نوشتن سه عنوان کتاب با موضوع کودک توسط نوجوانان شده است.
در ادامه این مراسم کتاب یاور زمین توسط سید امیرمحمد حسینی (۱۲ساله)، سرزمین جنگل سبز فاطمه سیف پور (۱۴ ساله) و کتاب لاک‌پشت و بچه‌های مدرسه توسط باران علی نیا (۱۰ساله) از اعضای فعال کتابخانه عمومی کودکان باران رشت رونمایی و برای حاضرین معرفی شد.
فرماندار رشت نیز در پایان این مراسم ضمن قدردانی از زحمات کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با اهدای لوح تقدیر از کتابداران کتابخانه عمومی کودکان باران رشت تجلیل کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 1175