بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود

فرماندار شهرستان آستارا: کتاب به عنوان کالای ارزشمند فرهنگی در جوامع توسعه یافته جایگاه ویژه ای دارد حسن رستم زاد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت:کتاب همواره به عنوان کالای ارزشمند فرهنگی در جوامع توسعه یافته جایگاه ویژه ای داشته و افراد در جامعه ای که کتابخوانی در آن به فرهنگ تبدیل شود با آرامش و امنیت زندگی می کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا روز شنبه (22تیر) به میزبانی فرمانداری این شهرستان و با حضور حسن رستم زاد، فرماندار؛ آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی؛ سامان ساسانیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار، اعضای انجمن، اصحاب رسانه و کتابداران کتابخانه های عمومی آستارا، لوندویل و ویرمونی برگزار شد.
فرماندار شهرستان آستارا در این جلسه که با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و ارائه گزارش از اقدامات صورت پذیرفته از زمان جلسه پیشین انجمن صورت پذیرفت با بیان اینکه امروز باید فضاسازی مناسب شهری جهت تشویق کودکان و نوجوانان برای حضور و عضویت در کتابخانه ها جدی گرفته شود خاطرنشان کرد: اقداماتی از این دست برای رشد و اعتلای فرهنگی جامعه امری مهم و ضروری است.
حسن رستم زاد اظهار کرد: کتاب همواره به عنوان کالای ارزشمند فرهنگی در جوامع توسعه یافته جایگاه ویژه ای داشته و افراد در جامعه ای که کتابخوانی در آن به فرهنگ تبدیل شود با آرامش و امنیت زندگی می کنند.
وی به به بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: معظم له در بخش هایی از این بیانیه مهم به حوزه های فرهنگی نیز  پرداخته اند و در آن اهمیت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در رشد و توسعه همه جانبه کشور را یادآور شده اند.
رستم زاد در پایان موقعیت فرهنگی و نرخ بالای باسوادی در بین مردمان شهرستان آستارا و استفاده از ظرفیت خیرین و لزوم حمایت بیشتر شهرداری ها از برنامه ها و اقدامات توسعه محور کتابخانه ها را دو موضوع مهم و قابل بحث در این جلسه عنوان کرد.
فرماندار آستارا اضافه کرد: این شهرستان از تاریخ و فرهنگ غنی برخوردار است و دستگاه های فرهنگی با اجرای برنامه های مختلف، باید زمینه مطالعه و انس با کتاب را در بین شهروندان و گردشگران ترویج کنند.
معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا نیز در ادامه این نشست استفاده از ظرفیت مدارس برای ترویج فرهنگ مطالعه و ایجاد کتابخانه در مدارس و اهدای کتاب به دانش آموزان را مهم ارزیابی کرد.
سامان ساسانیان برگزاری نشست‌های کتاب خوان و معرفی کتاب‌های جدید با نقش آفرینی دستگاه های فرهنگی و اجرایی با حضور اقشار مختلف مردم را نیز از خواسته های خود از روسای ادارات عنوان کرد.
آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا نیز در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در مجموعه کتابخانه های این شهرستان خواستار ایجاد کتابخانه سیار در مناطق روستایی و توجه به بهسازی و شاداب سازی کتابخانه عمومی ویرمونی از سوی دهیاری و شورای اسلامی شد.


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 151