بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود


معاون فرماندار شهرستان صومعه سرا در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان: مطالعه و کتابخوانی اساس و پایه رشد و توسعه هر کشوری است رحمت حیدری نژاد در جمع اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با قدردانی از شهرداران صومعه سرا و تولمشهر گفت: مطالعه و کتابخوانی اساس و پایه رشد و توسعه هر کشوری است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با حضور رحمت حیدری نژاد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری این شهرستان؛ تقی حقیقت، رئیس اداره کتابخانه های عمومی صومعه سرا؛ عابد رمضانی پور، رئیس اداره مشارکت ها و همکاری ها و مجید زمانداری، مسئول روابط عمومی  اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، شهرداران، اعضای شورای اسلامی، مسئولین کتابخانه های عمومی صومعه سرا، طاهرگوراب، گوراب زرمیخ و تولمشهر و اصحاب رسانه در فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان صومعه سرا در ابتدای این نشست کتاب را ارزشمندترین ابزار کسب دانش عنوان کرد و با بیان اینکه امروز با وجود رشد فناوری های نوین همچنان کتاب ارزش و جایگاه بسیار والایی در میان اهالی علم و فرهنگ دارد، بر ضرورت توجه بیش از پیش به مقوله ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین جوانان و نوجوانان تاکید کرد.
آشنایی دانش آموزان با فواید فراوان مطالعه کتاب از وظایف مهم نظام آموزشی است
رحمت حیدری نژاد مطالعه و کتابخوانی را اساس و پایه رشد و توسعه هر کشوری دانست و گفت: باید همواره به این نکته مهم توجه داشت که دین اسلام همواره پرچمدار کتابخوانی در بین ادیان الهی بوده و کتاب مقدس قرآن، بعنوان کاملترین منبع هدایت بشر از سوی پروردگار یکتا و برای هدایت نوع بشر، بر پیامبر اسلام نازل شد.
حیدری نژاد بر لزوم آگاهی بخشی به خانواده ها در خصوص محاسن فراوان مطالعه کتاب تاکید کرد و گفت: امروز یکی از مهمترین وظایف نظام آموزشی آشنایی دانش آموزان با فواید فراوان مطالعه کتاب است.
مسئولین درحمایت از پدیدآورندگان کتاب از هیچ کمکی فروگذار نباشند
وی همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه به پدیدآورندگان کتاب به روسای ادارات شهرستانی توصیه کرد در جهت حمایت از نویسندگان و ناشرین و حامیان کتاب و کتابخوانی از هیچ تلاش و کمکی فروگذار نباشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی را فرصتی مغتنم برای رسیدگی به مشکلات و مسائل در حوزه کتاب، کتابخانه های عمومی و کتابخوانی در شهرستان عنوان کرد و گفت: کمک به رشد و توسعه فرهنگ مطالعه اثرات مانا و ملموسی برجای خواهد گذاشت که همه جامعه را تحت تاثیر قرار میدهد.
قدردانی از شهرداران صومعه سرا و تولمشهر
رحمت حیدری نژاد در پایان با قدردانی از نقش سازنده شهرداران صومعه سرا و تولمشهر در حمایت های مادی و معنوی از کتابخانه های عمومی این شهرستان، بر تعامل بیشتر همه دستگاه های اجرایی با این مجموعه فرهنگی تاکید کرد.
وجود بیش از50هزار جلد در کتابخانه عمومی صومعه سرا
تقی حقیقت، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا نیز در این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان به وجود بیش از50هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا اشاره کرد و گفت: علاقمندان به مطالعه کتاب های مختلف می توانند با عضویت در یکی از کتابخانه های عمومی استان گیلان از همه منابع و کتاب های موجود در کتابخانه ها بهره مند شوند.
استاندارد جهانی سرانه فضای مطالعه8مترمربع به ازای هر100نفر است
رئیس اداره مشارکت ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این نشست به استانداردهای جهانی سرانه فضای مطالعه اشاره کرد و گفت: با توجه به استانداردهای جهانی سرانه فضای مطالعه به میزان8متر مربع به ازای هر100نفر و فاصله چشمگیر این آمار در کشور، می بایست در حوزه تامین زیرساخت های مناسب و ایجاد کتابخانه های عمومی استاندارد قدم های بزرگتری برداشته شود.
عابد رمضانی پور افزایش سرانه فضای مطالعاتی را در رشد شاخص های دیگر مطالعه چون کتاب، عضو، امانت و گردش کتاب را تاثیرگزار عنوان کرد.
 
 [PageVisit]