بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1398/6/9 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه شورای اداری: از ظرفیت موجود در انجمن کتابخانه ها برای رفع مشکلات مجموعه استفاده کنیم پریسا کرمی در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه ها در همه شهرها و بخش ها، حل بسیاری از مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی را در این بستر میسر دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل، روسا، مسئولین و کارشناسان ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان در سالن اجتماعات ستاد مرکزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این جلسه که به منظور بررسی عملکرد انجمن های کتابخانه های عمومی سراسر استان در سال جاری برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته دولت و روز کارمند، در خصوص اهمیت و ضرورت تشکیل منظم جلسات انجمن کتابخانه ها در همه شهرها و بخش ها تاکید و حل بسیاری از مشکلات و نیازهای کتابخانه های عمومی را در این بستر میسر دانست.
پریسا کرمی کیفی سازی برگزاری جلسات انجمن را از دیگر موارد مهم در این حوزه عنوان کرد و با بیان اینکه در جلسات انجمن می بایست خواسته های مهم کتابخانه ها مدنظر قرار گیرد گفت: با توجه به عضویت مسئولین استانی، شهرستانی و صاحبنظران حوزه فرهنگی در انجمن کتابخانه ها می بایست با برنامه ریزی منسجم از این ظرفیت، بهره برداری صحیحی به نفع مجموعه کتابخانه ها صورت پذیرد.
در ادامه این نشست معاونین، مسئولین ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان ضمن ارائه گزارش، در خصوص وضعیت هریک از انجمن ها توضیحاتی ارائه کردند.
گفتنی است مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان هم اکنون دارای 53 انجمن متشکل از استاندار گیلان بعنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان، فرمانداران به عنوان روسای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ها، مدیران کل دستگاه های فرهنگی، شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی، روسای ادارات و چهره های فرهنگی استان و شهرستان ها است.
بيشتر
 [PageVisit]