بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورودفرماندار شهرستان در نشست کتاب خوان مدیران این شهرستان: به ترامپ توصیه می کنم که کتاب «به سوی میمک» و «تاریخ بیخردی» را مطالعه کند نشست کتاب خوان مدیران دستگاه های اجرایی آستارا با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و با معرفی 10عنوان کتاب با حضور فرماندار، امام جمعه و روسای ادارات شهرستان آستارا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، فرماندار آستارا در دومین نشست کتاب خوان مدیران شهرستان آستارا که با حضور روسای ادارات، اصحاب رسانه، چهره های فرهنگی و کتابداران کتابخانه های عمومی این شهرستان در فرمانداری برگزار برگزار شد گفت: برگزاری برنامه های مرتبط با کتاب، فرهنگ مطالعه را ترویج می کند و مدیران به این نشست ها اهمیت دهند.
حسن رستم زاد افزود: سرانه مطالعه در مقایسه با بسیاری از کشورها پایین و نشانگر بی توجهی به کتاب است و اداره کتابخانه های عمومی برای سوق مردم به مطالعه، طرح های ابتکاری اجرا کند.
وی اظهار کرد: دانشجویان و استادان دانشگاه ها در تحقیق و تالیف کتب پیشگام هستند و از ظرفیت دانشگاه ها در برنامه های فرهنگی ، بیشتر استفاده شود.
به ترامپ توصیه می کنم که کتاب «به سوی میمک» و «تاریخ بیخردی» را مطالعه کند
فرماندار آستارا همچنین با معرفی کتابهای«به سوی میمک» و «تاریخ بیخردی» گفت: به ترامپ توصیه می کنم که این دو کتاب رامطالعه کند. وی هدف از معرفی کتاب «به سوی میمک» برای مطالعه ترامپ را آشنایی با مجاهدت های رزمندگان اسلام و انقلاب بر علیه دشمن بعثی دانست و خاطر نشان کرد: اگر ترامپ با روحیه مجاهدت ایرانیان آشنایی داشت دیگرفکر آوردن فشار را بر مردم شریف ایران از سرش بیرون می کرد و می دانست که ما اهل جهادیم و هرگز در برابر فشار ظالمان کم نمی آوریم و مطالعه  کتاب «تاریخ بیخردی» بر او ثابت می کرد که پیشینیانش چه بی خردی هایی در طول تاریخ انجام داده اند.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا، امام جمعه آستارا با معرفی کتاب «من و کتاب» 
امام جمعه آستارا نیز در ادامه این نشست ضمن معرفی کتاب «من و کتاب» تالیف رهبر معظم انقلاب، با بیان اینکه قرآن بهترین کتاب است و باید در طول شبانه روز با تدبر در آیات و تفاسیر، حکمت های آن را در زندگی نهادینه کنیم. گفت: ترویج کتابخوانی، رسالت کتابخانه های عمومی است و مشارکت همگانی را می طلبد.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: جامعه امروز ما اندکی با کتاب بیگانه شده و برگزاری نشست‌های کتاب خوان در نشاط و پویایی جامعه و توسعه عدالت اجتماعی می تواند مفید و مهم باشد.
عباس زاده: مردمان آستارا جزو باسوادترین ها در کشور محسوب می شوند
در ادامه این نشست آرزو عباس زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا نیز در سخنانی ضمن اهمیت مقوله مطالعه در شهر آستارا گفت: نخستین کتابخانه گیلان در آستارا ساخته شده و مردمان این منطقه جزو باسوادترین ها در کشور محسوب می شوند که این موضوع وظیفه و رسالت ما را در حفظ این میراث دوچندان می کند. وی همچنین برگزاری نشست های کتاب خوان را بصورت ماهانه و با هدف افزایش سرانه مطالعه در شهرستان آستارا و جلب اقشار مختلف مردم به سوی کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.
در ادامه این نشست جشمید مهدوی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستارا، بهبود معاشکار، رییس ساطمان فنی و حرفه ای شهرستان، حجت الاسلام ابراهیم حاتمی، رییس اداره تبلیغات اسلامی، قاسم خوش سیما مشاور و رییس دفتر فرماندار شهرستان آستارا و وحید خاصی پور، رییس اداره ورزش و جوانان به ترتیب کتاب های «دختر شینا»، «چگونه برای روزهای یک سال خود برنامه تدوین کنیم»، «تربیت بهشتی فرزند»، «به سوی رستگاری» و«مزایای پیاده روی» را معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشتند.
حضور اکبر اکسیر، شاعر طنزپرداز و پدر شعر فرانوی ایران در جمع کتاب خوانان و خوانش بخش هایی از کتابهای «قورباغه کوچک من» و «قصه های من  و بابام» از سورده های خود از دیگر بخش های این نشست کتاب خوان در شهرستان استارا بود.
 [PageVisit]