بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
همزمان با بزرگداشت چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه؛ میزخدمت کتابخانه های عمومی استان گیلان در مصلای بزرگ رشت برپاشد همزمان با فرارسیدن چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با حضور در محل استقرار کتابخانه سیار قاصدک در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) به سوالات نمازگزاران و مسئولین در خصوص خدمات متنوع کتابخانه های عمومی پاسخ گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به مناسبت فرارسیدن 5مرداد و چهلمین سالگرد اقامه نماز جمعه در کشور، دستگاه های اجرایی استان گیلان با استقرار میز خدمت و حضور مدیران کل و مسئولین این دستگاه ها در مصلی بزرگ امام خمینی شهر رشت به مطالبات مردم و مشکلات ایشان رسیدگی کردند.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز همزمان با گرامیداشت این روز با استقرار کتابخانه عمومی سیار قاصدک و توزیع بروشور و معرفی خدمات مجموعه کتابخانه های عمومی که با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صورت پذیرفت، ضمن پاسخگویی به سوالات مردمی، به معرفی خدمات متنوع کتابخانه ها در سراسر استان پرداخت.
کرمی در جریان بازدید حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان و کیمیا تنهایی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان از میز خدمت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با تشریح اقدامات مجموعه کتابخانه ها در سراسر استان، یکی از مهمترین رسالت های این مجموعه را تامین نیازهای اطلاعاتی عموم مردم در سنین مختلف عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین فراهم کردن بستر عضویت آسان علاقمندان و مراجعین به کتابخانه های عمومی را از دیگر اقدامات مجموعه برشمرد و گفت: کتابخانه های عمومی با توجه به ماهیت دسترس پذیربودن منابع، همواره خود را موظف به پاسخگویی به ارباب رجوع و مراجعین به کتابخانه ها می داند و در این زمینه فعالیت های مختلف و مستمری داشته است.
وی ایجاد سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی (سامانه سامان) توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور را در جهت تامین نیازهای اطلاعاتی مخاطبین کتابخانه ها انست و گفت: علاقمندان به کتاب و کتابخوانی با عضویت سراسری در یکی از کتابخانه های عمومی، می توانند از منابع کلیه کتابخانه ها در سطح کشور بهره مند شوند.
گفتنی است استان گیلان هم اکنون دارای 99باب کتابخانه عمومی نهادی، مشارکتی و مستقل در سراسر استان گیلان با زیربنای32هزار و 387 متر مربع می باشد.


 
 [PageVisit]