بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
همزمان با ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)؛ طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان به بهره برداری می رسد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان از افتتاح طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان در روز پنجشنبه( 13 تیر ماه) خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، چهارمین نشست ارزیابی کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل؛ فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان و مسئولین کتابخانه های عمومی این شهرستان در کتابخانه عمومی شهید باهنر برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست با قدردانی از اقدامات ارزشمند کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان در فراهم آوری امکانات و شرایط مطلوب برای حضور و مطالعه علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، اساس کار کتابخانه را تعامل و همدلی عنوان کرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه کتابخانه ها باید مکان امنی برای حضور اقشار مختلف مردم باشند خاطرشان کرد: کتابداران همواره نشان دادند که میزبان بسیار خوبی برای مراجعین به این مکان بوده اند و در رفع نیازهای مطالعاتی ایشان کوشیده اند.
لاهیجان شهر کتابخوان هاست
کرمی شهرستان لاهیجان را دارای پیشینه تاریخی غنی و دارای علمای بسیاری دانست و از این شهر با عنوان شهر کتابخوان ها یاد کرد. وی اضافه کرد: شهرستان لاهیجان در حوزه تامین فضای مطالعاتی از شهرستان های برخوردار استان است اما ما در شهر لاهیجان نیازمند ایجاد کتابخانه عمومی هستیم تا به نیاز روزافزون مردم در این حوزه پاسخ دهیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه یکی از طرح های مهم این اداره کل در حوزه تامین فضای مطالعاتی در شهرستان لاهیجان را طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر عنوان کرد و گفت: طرح توسعه این کتابخانه در 2طبقه شامل سالن های مطالعه مجزا ویژه بانوان و آقایان، بخش مخزن کتاب و بخش مطالعه وی آی پی با همکاری بنیاد علمی آموزشی قلمچی، شهرداری لاهیجان و اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به اتمام رسیده و همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) روز پنجشنبه(13 تیر ماه سال جاری) با حضور مسئولین استانی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور به بهره برداری می رسد.

گفتنی است مراسم بهره برداری از طرح توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان، ساعت9صبح روز پنجشنبه(13تیرماه) با تقدیر از چند تن از خیرین کتابخانه ساز استان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار خواهد شد.
 [PageVisit]