بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
در آستانه 17مرداد و روز خبرنگار؛ کرمی با مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان دیدار کرد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با محمدباقر باقرزاده ضمن تشکر از رویکرد مثبت و سازنده رسانه ملی در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان، نقش رسانه را بعنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای آگاهی بخشی به جامعه، مهم دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیروز دوشنبه(14مرداد) با حضور در صدا و سیمای مرکز گیلان با محمدباقر باقرزاده، مدیرکل این سازمان دیدار و در خصوص تعامل و همکاری بیشتر دو مجموعه در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گفتگو کرد.
کرمی: صدا و سیما همواره به رسالت آگاهی بخشی خود در حوزه کتاب و کتابخوانی توجه داشته است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این دیدار ضمن تشکر از رویکرد مثبت و سازنده رسانه ملی در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان گیلان، نقش رسانه را بعنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای آگاهی بخشی به جامعه، مهم دانست و گفت: رساندن پیام دوستی و انس باکتاب از طریق رسانه های جمعی خصوصا رسانه ملی می تواند زمینه ساز ایجاد علاقه آنها به مطالعه شود.
پریسا کرمی به تاکیدات رهبر معظم انقلاب به ترویج فرهنگ مطالعه کتاب های خوب در جامعه نیز اشاره کرد و گفت: معظم له به عنوان فردی کتابخوان و متخصص در حوزه کتاب، همواره در خصوص ایجاد بسترهای فرهنگی مناسب توسط دستگاه ها تاکید داشته و آن را وظیفه ای شرعی دانسته اند و البته که رسانه های جمعی از جمله صدا و سیما هم بنا به رسالت آگاهی بخشی خود به این موضوع مهم همواره توجه داشته است.
کرمی در ادامه به اقدامات متنوع کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز اشاره کرد و با بیان اینکه امروز توجه به بحث کتابخوانی در حوزه کودکان یکی از سیاست های اصلی نهاد کتابخانه های عمومی است، ایجاد کتابخانه عمومی مستقل باران ویژه کودکان در شهر رشت و نیز اختصاص بخش های ویژه کودکان و نوجوانان در کلیه کتابخانه های عمومی استان گیلان را از دستاوردهای این مجموعه برشمرد.
برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در5شهر استان گیلان
وی در پایان این نشست برگزاری نهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور در استان گیلان را از مهمترین برنامه های مجموعه در سال جاری برشمرد و از برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در سطح استانی و شهرستانی همزمان با دهه مبارک امامت و ولایت در 5 شهر استان خبرداد.
باقرزاده: مقوله کتاب و کتابخوانی معیار و  ملاک سنجش جوامع پیشرفته است
مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این دیدار مقوله کتاب و کتابخوانی را معیار و ملاک سنجش جوامع پیشرفته دانست و با بیان اینکه در یک جامعه پویا نشر کتاب، تعداد نویسندگان مطرح، مولفین، ناشرین و منابع مکتوب المان هایی هستند که طراز و مرتبه علمی یک جامعه را نشان میدهند گفت: خوشبختانه نهاد کتابخانه های عمومی در سالهای اخیر با اقدامات و برنامه های منسجم خود در حوزه کتاب توانسته است جایگاه و رتبه فرهنگی کشور را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشد.
توجه نهاد کتابخانه ها به حوزه کودکان از مهمترین نقاط قوت این مجموعه است
محمدباقر باقرزاده توجه نهاد کتابخانه های عمومی به حوزه کودکان را یکی از مهمترین نقاط قوت این مجموعه فرهنگی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه از اوان کودکی برشمرد و حمایت همه جانبه رسانه ملی از اقدامات این نهاد را وظیفه و رسالت اصلی صدا و سیمای مرکز گیلان عنوان کرد.
باقرزاده فرهنگ سازی در حوزه هنجارهای اجتماعی با تولید مجموعه هایی با محتوای کودکانه را در سوق دادن این قشر به رعایت قوانین بسیار تاثیرگذار و دارای خروجی مثبت دانست.
وی همچنین از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دعوت کرد تا با حضور در برنامه هفت هنر به تبیین اقدامات و برنامه های آتی مجموعه کتابخانه های عمومی استان بپردازد.  


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 202