بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
به همت کتابداران کتابخانه عمومی مرحوم فیض و با حضور اهالی شعر و ادب لاهیجان؛ عصر شعر بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا در کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار شد ویژه برنامه عصری با شعر همزمان با روز بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا با حضور جمعی از اهالی شعر و ادب فارسی شهر لاهیجان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید باهنر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این برنامه فرهنگی که همزمان با (7مهر) روز بزرگداشت شمس تبریزی و مولانا، به همت کتابداران کتابخانه عمومی مرحوم فیض لاهیجان و با استقبال مسئولین، جمع کثیری از شعرا، نویسندگان و علاقمندان به شعر و ادب فارسی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار شد، ضمن تفسیر اشعار مثنوی معنوی و غزلیات شمس تبریزی توسط حجت مهدوی سعیدی و مسعود تاکی از نویسندگان و پژوهشگران شعر و ادبیات فارسی و گیلکی در خصوص جنبه های مختلف این دو اثر بحث و تبادل نظر شد.
در ادامه این مراسم عباس مهری آتیه از شعرای مطرح لاهیجان و فرامرز کوچکی زاد پژوهشگر برجسته گیلانی ضمن معرفی و خوانش بخش هایی از کتاب شعر «نت های کاغذی» ندا سلطان زاده از شعرای جوان و اعضای کانون ادبی فیاض در خصوص ویژگیهای این کتاب مطالبی بیان داشتند. تقدیر از مهدوی سعیدی و عباس مهری آتیه و ندا سلطان زاده پایانبخش این نشست ویژه بود.
گفتنی است کانون ادبی فیاض لاهیجی همزمان با (8مهر) و روز بزرگداشت مولانا نیز با دعوت از جمعی از نویسندگان مطرح شهرستان لاهیجان از جمله مسعود تاکی  بعنوان مسئول کانون ادبی و شجاع الدین طایفه به بررسی اشعار منظومه مثنوی معنوی مولانا پرداختند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 114