بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورودمدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر: جامعه کتابخوان در گرو تربیت کودک کتابخوان است کرمی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب کودکان را در برابر آسیب های اجتماعی مصون می کند، افزود: جامعه کتابخوان در گرو تربیت کودک کتابخوان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر، برگزاری اینگونه نشست ها را زمینه ساز ارتقای سطح مطالعه و کتابخوانی دانست و اظهار کرد: یکی از برکات وجودی دین مبین اسلام قرآن کریم می باشد که به عنوان معجزه الهی بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد.
وی وجود رهبری کتابخوان و کتابدوست را یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: تنوع مطالعاتی مقام معظم رهبری و تقریظ هایی که ایشان بر برخی از آثار منتشر شده می نویسند برای همه افراد قابل تامل بوده و موجی از علاقمندی نسبت به کتاب و کتابخوانی را در جامعه ایجاد کرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به عنایت رهبر انقلاب نسبت به نهاد کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: رهبر انقلاب به کتابداران لقب ارزشمند «مشاور امین» را دادند و لذا این تعبیر وظیفه همکاران ما در مجموعه کتابخانه های عمومی را در عرصه ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه سنگین می کند.
وضعیت مناسب شاخص های مطالعه در شهرستان رضوانشهر
کرمی با اشاره به شاخص های مطلوب شهرستان رضوانشهر در امر کتابخوانی، خاطرنشان کرد: شهرستان رضوانشهر در بسیاری از شاخص ها از جمله جذب عضو، گردش کتاب، امانت و پوشش فعالیت های کتابخوانی جزو برترین های استان است.
وی ضمن قدردانی از دغدغه مندی مسئولان شهرستان رضوانشهر نسبت به مقوله کتاب و فرهنگ مطالعه، یادآور شد: بسیاری از شهرهای ما از حیث تعداد کتاب و فضای مطالعه از امکانات بیشتری نسبت به رضوانشهر برخوردار هستند، اما آمارهای رو به رشد نشان می دهد که پتانسیل و علاقمندی لازم در مردم و مسئولان این شهرستان وجود دارد و می تواند در عرصه ملی کسب امتیاز کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب کودکان را در برابر آسیب های اجتماعی مصون می کند، افزود: جامعه کتابخوان در گرو کودک کتابخوان است و برای پایه ریزی آینده ای روشن و تحقق مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر قرار گرفتن کتاب در سبد خانوار، مادران را وارد عرصه کردیم و اعتقاد داریم اگر مادران ما کتابخوان شوند فرهنگ مطالعه به تک تک اعضای خانواده تسری پیدا می کند.
برگزاری دوره های آموزشی در کتابخانه های عمومی
پریسا کرمی از برگزاری دوره های مهارت آموزی فردی و سواد اجتماعی برای مخاطبان کتابخانه های عمومی خبر داد و تاکید کرد: اگر می خواهیم آینده ای عاری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی داشته باشیم باید نسبت به فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی اهتمام بورزیم. در این راستا نیازمند همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه ها به واسطه ارتباط با فضای کتابخانه ای برای انتقال لذت خوانش کتاب و آگاه سازی به مخاطبان هستیم.
وی کتابخانه پونل رضوانشهر را جرو کتابخانه های برتر گیلان دانست و یادآور شد: امیدواریم با برنامه ریزی های لازم شاهد درخشش کتابخانه های رضوانشهر در عرصه ملی به ویژه طرح روستاهای دوستدار کتاب باشیم.
تقدیر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از شهرداران پره سر و رضوانشهر
در ادامه این نشست فرماندار، امام جمعه رضوانشهر و پره سر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و تنی چند از اعضای انجمن به بیان دیدگاه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
گفتنی است تقدیر از شهرام شهابی، شهردار پره سر و مازیار صفایی، شهردار رضوانشهر به جهت حمایت های مادی و کمک به توسعه زیرساخت های مطالعه در شهرستان رضوانشهر و پره سر، پایانبخش این نشست بود.

 
 [PageVisit]