بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
با دعوت از خانواده کارکنان بانک تجارت استان گیلان؛ ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی در کتابخانه عمومی کودکان باران رشت برگزار شد در آستانه 16مهر و روز جهانی کودک و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، جمعی از خانواده کارکنان بانک تجارت، اعضای کودک و نوجوان کتابخانه و دانش آموزان مهدهای کودک شهر رشت، ویژه برنامه روز جهانی کودک در کتابخانه عمومی کودکان باران رشت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کتابخانه عمومی کودکان باران رشت در آستانه 16مهر و روز جهانی کودک صحنه حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی بود.
در این برنامه ویژه فرهنگی که عصر دیروز، دوشنبه (15مهر) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی این اداره کل، مسئولین و خانواده های کارکنان بانک تجارت استان گیلان، اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی کودکان باران رشت، کتابداران و اصحاب رسانه برگزار شد، ضمن اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، کودکان با بخش های مختلف کتابخانه آشنا شدند.
کرمی: آینده کشور عزیزمان، ایران اسلامی در دستان کودکان عزیز است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ابتدای این مراسم در سخنانی ضمن گرامیداشت روز جهانی کودک، توجه به نیازهای مطالعاتی این قشر را از مهمترین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی برشمرد و گفت: آینده کشور عزیزمان ایران اسلامی در دستان این کودکان عزیز است و اگر خواهان آبادانی و پیشرفت کشور هستیم می بایست کودکان و مادرانی کتابخوان پرورش دهیم.
پریسا کرمی همچنین با خوانش بخش هایی از شعر "یار مهربان" اثر عباس یمینی شریف، از کودکان خواست تا حضور در کتابخانه های عمومی و استفاده از امکانات این مرکز فرهنگی به دانایی خود بیافزایند. وی همچنین با قدردانی از حضور خانواده کارکنان بانک تجارت استان گیلان در مراسم روز جهانی کودک، اظهار امیدواری کرد با همکاری نهادهای اقتصادی و فرهنگی شاهد تحول چشم گیری در حوزه کتاب و کتابخوانی باشیم.
گفتنی است اجرای شاهنامه خوانی، سرایش شعر گیلکی در پاسداشت این زبان، تلاوت گروهی کلام الله مجید و نیز شعرگویی این گروه، برگزاری مسابقه و نیز اهدای بسته های فرهنگی توسط سرپرستی بانک تجارت استان گیلان به کودکان از دیگر بخش های این ویژه برنامه فرهنگی در روز جهانی کودک بود.

 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 153