بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان


پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان
پریسا کرمی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان


سید رضا جوادپور، فرماندار شهرستان لنگرود
سید رضا جوادپور، فرماندار شهرستان لنگرود

یونس رنجکش، فرماندار شهرستان استارا
یونس رنجکش، فرماندار شهرستان استارا
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع برگزیدگان عرصه کتاب؛ هفته کتاب بهانه ای برای قدردانی از زحمات مشاوران آگاهی و فرهنگ مطالعه است سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان با بیان اینکه جهل و ناآگاهی بزرگترین چالش هر جامعه ای است، افزود: معروفی مهم تر از تروج فرهنگ کتابخوانی و منکری زشت تر از دوری از کتاب و کتاب خوانی وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی با بیان اینکه ترویج فرهنگ مطالعه لازمه رسیدن به توسعه پایدار در جامعه و ذخیره تمدن بشری است، گفت: جامعه باید به سمت کتاب و کتابخوانی راهنمایی شود.
وی در ادامه تصریح کرد: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
کرمی با بیان اینکه کتاب خوانی یک امر اکتسابی است که باید به یک باور عمومی برای کودکان تبدیل شود، گفت: تمامی دستگاه های اجرایی به ویژه فرهنگی باید در این زمینه گام بردارند.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه با اشاره به وجود۱۰4 باب کتابخانه در استان گیلان، بیان کرد : کتابخانه های استان گیلان دارای یک میلیون و ۲۰۵ جلد کتاب و گردش ماهانه ۶۹۰ هزار کتاب است که تلاش می شود بهترین خدمات را به کتاب دوستان ارائه دهیم.
پریسا کرمی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه کتاب در کاهش آسیب های اجتماعی و بزه ها نقش اساسی دارد، افزود: تمامی مسئولان باید با نگاه فرهنگی به حوزه ترویج فرهنگ داشته باشند.
وی با اشاره به وضعیت نامطلوب سرانه فضای کتابخانه ای در استان گیلان، گفت: سرانه فضای کتابخانه ای در گیلان به ازای هر ۱۰۰ نفر تنها ۱.۲۷ درصد است که نیازمند نگاه جدی تر مسئولان هستیم.
کرمی با بیان اینکه در حال حاضر هشت پروژه کتابخانه ای در گیلان در حال ساخت است، ادامه داد: انتظار می رود با تخصیص اعتبارات این پروژه ها با سرعت بیشتری تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.
سرپرست کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به سرانه ۱.۲۷ درصدی فضای مطالعه به ازای هر ۱۰۰ گیلانی از ساخت ۸ پروژه کتابخانه ای در این استان خبر داد.
وی به طولانی شدن ساخت پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت نیز اشاره کرد و افزود: این پروژه در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی برخوردار است.
کرمی در پایان هفته کتاب را بهانه ای  برای قدردانی از زحمات مشاوران آگاهی و فرهنگ مطالعه دانست و اظهار کرد : فعالان حوزه کتاب و مطالعه سعی در ارتقای آگاهی جامعه دارند. 
در این نشست همچنین یونس رنجکش، فرماندار شهرستان آستارا و سید رضا جوادپور، فرماندار شهرستان لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران و سمیه رمضانی هوشمند به نمایندگی از سوی کتابداران به ایراد سخنرانی پرداختند.
اجرای برنامه شاهنامه خوانی توسط 2 عضو خردسال کتابخانه های عمومی استان و رونمایی از 4 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و گیلان‌شناسی توسط استاندار گیلان و آیت‌الله رودباری از دیگر بخش های این مراسم بود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 959