بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
1
طی پیامی صورت گرفت؛ دعوت دبیرکل نهاد برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس علیرضا مختارپور در پیامی به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد. وی در این پیام آورده است: روز قدس امسال همچون سالیان پیش مجمع عظیم اعلام انزجار و برائتِ آزادگان عالم برعلیه ظلم و بیداد دژخیمان صهیونیستی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با انتشار پیامی، از کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در کنار آحاد ملت شریف و روزه‎دار ایران، دعوت کرد.
متن پیام دبیرکل نهاد به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
وَ قَضَیْنا إِلی بَنِی إِسْرائِیلَ فِی الْکِتابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیراً î فَإِذا جاءَ وَعْدُ أُولاهُما بَعَثْنا عَلَیْکُمْ عِباداً لَنا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجاسُوا خِلالَ الدِّیارِ وَ کانَ وَعْداً مَفْعُولاً î ثُمَّ رَدَدْنا لَکُمُ الْکَرَّةَ عَلَیْهِمْ وَ أَمْدَدْناکُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِینَ وَ جَعَلْناکُمْ أَکْثَرَ نَفِیراً
و در آن کتاب به بنی اسرائیل اعلام کردیم که قطعاً دو بار در سرزمین فلسطین فساد به پا خواهید کرد و هر بار به سرکشی بزرگی دست خواهید زد î پس همین که وعده‌ نخستین فتنه فرا رسد، گروهی از بندگان توانمند و جنگجوی خویش را (برای سرکوبی شما) بر انگیزیم پس درون خانه‌ها را جستجو کنند (تا فتنه‌گران را یافته کیفر دهند) و آن، وعده‌ای قطعی است. (اسراء/ ۶ـ ۴)
چهل سال پیش در واپسین آدینه رمضان المبارک سال ۵۸، بذر مبارک و متبرکی با دستان رهبر کبیر انقلاب اسلامی بر جغرافیای انسانیت افشانده شد؛ بذری که شجرۀ طیبه‌ای شد برای وجدان‌های بیدار، روح‌های عابد و جان‎های ستم‎ستیز؛ تا مقدّرات قبلۀ اول مسلمین را بگونه‌ای دیگر رقم زند و فریاد اتحاد و انسجام را از حنجره تمامی آزادی‌خواهان جهان به گوش رژیم سفّاک و غیر انسانی صهیونیستی و حامیان مستکبرش برساند. روز جهانی قدس میراثی سترگ و گرانبها است که نشانی از عمق نفوذ استراتژیک انقلاب در عرصه‎های جهانی و دوراندیشی، اعتقاد و پایبندی‌ آن یگانه‎ی انقلاب به اندیشه‎ی وحدت و انسجام اسلامی در مقابل زورگویان عرصه جهانی و نیز آمیزه‎ای از آموزه‌های مقاومت و ایثار، و مبارزه و استکبارستیزی با خود دارد تا به حکم آیاتِ محکماتِ «یُثَبّتْ أَقْدَامَکُمْ»، جهان شاهد وعده الهی ِ «إِن تَنصُرُواْ اللَّهَ یَنصُرْکُمْ» و فرو ریختن خانه عنکبوتیِ گرگ‎صفتان و کودک ‏کشان عالم شود.
روز قدس امسال همچون سالیان پیش مجمع عظیم اعلام انزجار و برائتِ آزادگان عالم برعلیه ظلم و بیداد دژخیمان صهیونیستی خواهد بود.
امسال نیز همچون سال‎های گذشته، کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کنار آحاد ملت شریف و روزه‎دار ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرده و زمینه را برای نابودی کامل رژیم کودک‎کش اسرائیل فراهم خواهند کرد. که بحول و قوّۀ الهی صبح نزدیک است؛ إن‎شاءالله
 
تعداد بازديد اين صفحه: 110