اخبار شهرستان‌ها
1401/5/6 پنجشنبه
به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛
مسابقه نویسندگی دلنوشته ای برای امام حسین (ع) در صومعه سرا برگزار می شود
بمنظور تقویت مهارت های نویسندگی کودکان و نوجوانان و بمناسبت ایام ماه محرم مسابقه نویسندگی دلنوشته ای برای امام حسین (ع) در صومعه سرا برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا و بمنظور تقویت مهارت های نویسندگی کودکان و نوجوانان و بمناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مسابقه نویسندگی  دلنوشته ای برای امام حسین (ع)  در شهرستان صومعه سرا برگزار می شود.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا، هدف از این مسابقه را که با محوریت کتابخانه های عمومی و همکاری اداره آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ایام ماه محرم برگزار خواهد شد، تقویت مهارت های نویسندگی کودکان و نوجوانان و پرورش شور حسینی در دل آن ها عنوان کرد.
آرزو عباس زاده با اشاره به برگزاری نشست هم اندیشی با ادارات مرتبط جهت برنامه ریزی جزئیات این مسابقه را ویژه کودکان و نوجوانان 8 تا 18 ساله ای دانست که در دو گروه سنی کودکان و نوجوانان بصورت جداگانه مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت.
وی مهلت ارسال آثار را از اول محرم لغایت اربعین حسینی دانست و از برگزاری مداوم مسابقات نویسندگی در سایر مناسبت ها بخصوص در ایام هفته دفاع مقدس و با حمایت فرماندار شهرستان صومعه سرا خبر داد.
عباس زاده زیبا، ساده و درست نویسی جملات و دلنوشته ها را از جمله ملاک های داوری در این سری از مسابقات عنوان کرد و گفت: اثار ارسالی به دبیرخانه این مسابقه پس از داوری و ارزیابی توسط دستگاه های مجری مسابقه معرفی خواهند شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در پایان اظهار امیدواری کرد اجرای این گونه مسابقات با همکاری دیگر دستگاه ها در این شهرستان ادامه یابد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.