پنجشنبه 29 فروردين 1398  
رویداد ها
ثبت ایده های نو
سامانه سامان
آلبوم خبری
اخبار مهم
هفته کتاب
اخبار کتابخانه‌ها
اخبار ویژه
گزارش تصویری(2)؛
جشنواره بزرگ بهار مهربانی با استقبال باشکوه مردم شهر رشت و جمع آوری هدایای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده کشور در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد.
گزارش تصویری(1)؛
کودکان گیلانی در جشنواره بزرگ بهار مهربانی شادی های کودکانه شان را با همنوعان سیل زده خود در مناطق مختلف کشور تقسیم کردند.
با برگزاری جشنواره بهار مهربانی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جشنواره بزرگ بهار مهربانی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت، اجرای این طرح ملی توسط نهاد کتابخانه های عمومی را برای ایجاد نشاط در کودکان مناطق سیل زده کشور عنوان کرد.
گزارش تصویری؛
نمایشنامه خواستگاری از آثار برتر در حوزه ادبیات جهان و اثر ماندگار آنتوان چخوف روسی دیروز دوشنبه(26فروردین) و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سالن اجتماعات شرکت چوکای شهر رضوانشهر به روی صحنه رفت.
در نخستین گام اجرای نمایشنامه خوانی در مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نمایشنامه خواستگاری از آثار برتر آنتوان چخوف، نویسنده اهل کشور روسیه، در سطح استانی و با اجرای چهار تن از کتابداران و کارشناسان مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان در شهر رضوانشهر به روی صحنه رفت.
به منظور تبیین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال98؛
نخستین جلسه شورای اداری و نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با هدف تبیین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال98 برگزار شد.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیران در حوزه کتابخانه‌ها تأکید کرد و گفت: با استفاده از امکانات و بسترهای موجود و ایجاد مشوق‌های لازم در مسیر تقویت فرهنگ کتابخوانی و کتابخانه‌داری گام برداشته شود.
همزمان با گرامیداشت روز پاسدار و جانباز؛
همزمان با فرارسیدن روز پاسدار و جانباز، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی معاون اداری و مالی و مسئولین این اداره کل با حضور در منزل حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن حسن زاده فومنی، معاون تربیت و آموزش بسیجیان(شجره طیبه صالحین) سپاه قدس و از جانبازان دفاع مقدس با وی دیدار کرد.
باهدف بررسی وضعیت پیشرفت بزرگترین پروژه کتابخانه عمومی شمال کشور؛
اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راس کارگروهی متشکل از کارشناسان توسعه کتابخانه ها و امور عمرانی نهاد و با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در محل پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت ضمن بازدید از این پروژه در جریان پیشرفت آن قرار گرفت.
درپی امضای تفاهمنامه میان نهاد و بنیاد علوی صورت می‌گیرد؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد علوی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و توانمندسازی مستضعفان و محرومین جامعه با محوریت کتابخانه‌های عمومی در مناطق محروم و توسعه خدمات کتابخانه‌ای در این مناطق، تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.
گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی مرحوم حاجیان رانکوه؛
کتابدار کتابخانه حاجیان رانکوه با اشاره به جذابیت‌های‌ کتابداری گفت: فرقی نمی‌کند در کجای کتابخانه باشم؛ سرتاسر محوطه کتابخانه با تمام بخش‌ها و اتمسفر نایابش برایم محدوده‌ای گرانبها به حساب می‌آید؛ جزیره‌ای‌ سرسبز از اندیشه و مالامال از آگاهی.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته سوم فروردین‌ماه ۱۳۹۸، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
به منظور تبریک سال جدید و جلب مشارکت در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه؛
پریسا کرمی در دیدارهای جداگانه با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان و مسکن و شهرسازی استان ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید، خواستار گسترش همکاری ها در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی شد.
آیت الله فلاحتی در دیدار با مدیرکل و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان:
نماینده ولی فقیه در گیلان، در دیدار با مدیرکل و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به وضعیت پروژه درحال احداث کتابخانه مرکزی رشت گفت: متولیان امر وظیفه دارند فضای فیزیکی لازم را برای مطالعه مردم آماده کنند.
با معرفی پنج اثر؛
کتاب‌های «برادر من تویی»، «به نام یونس»، «پری‌دخت»، «حدیث‌ پیمانه» و «مهربان‌ترین پیامبر» در قالب طرح کتاب خوان فروردین ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان عنوان کرد؛
پریسا کرمی با ارائه گزارشی از مهم‌ترین فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، از تکمیل عملیات توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان و احداث کتابخانه عمومی چوبر تالش در سال ۹۸ خبرداد.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با هدف و افزایش رضایت‌مندی مراجعان و مخاطبان کتابخانه‌های عمومی فهرست کتابخانه های فعال در ایام نوروز را منتشر کرد.
درپی مصیبت وارده به مسئول کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت؛
در پی درگذشت پدر حمیرا محمدعلی پور، مسئول کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت، مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با صدور پیامی، این ضایعه دردناک را به وی و خانواده داغدارش تسلیت گفت.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر حمیرا محمدعلی پور مسئول کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و نوروز باستانی؛
کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به مناسبت آغاز سال جدید، در پیام نوروزی خود ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید و تقارن نوروز باستانی با ولادت باسعادت حضرت علی(ع) از زحمات و کوشش بی بدیل همگی همکاران عرصه ترویج فرهنگ مطالعه قدردانی کرد.
با معرفی35عنوان کتاب توسط دانش آموزان مدرسه اسپیناس؛
نشست کتاب خوان طراوت بهاری با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و مدرسه غیر دولتی اسپیناس در کتابخانه عمومی شهید داوود نشاطی آستارا برگزار شد.
کرمی در آخرین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سال97؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه شورای اداری استان ضمن اشاره به اقدامات پرشمار فرهنگی اجرا شده در سال 97 یکی از مهمترین این اقدامات فرهنگی استان را برگزاری نخستین جشنواره منطقه ای قصه گویی به میزبانی استان گیلان عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان شهدا:
پریسا کرمی در دومین نشست کتاب خوان شهدای استان گیلان و در جمع خانواده شهدا و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: امروز باید رساننده‌ صادق تفکر و نگاه عظیم شهدا در بین مردم باشیم و کوچکترین کار این همین پاسداشت‌ ارزش‌ها و مقام شهدا است.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته پایانی اسفندماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی؛
ارسلان زارع، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بر ضرورت تکمیل پروژه های در دست احداث مجموعه کتابخانه ها، خصوصا کتابخانه مرکزی رشت تا پایان سال1400تاکید کرد.
با تجلیل از خانواده معظم شهدای دفاع مقدس؛
نشست کتاب خوان شهدا با تجلیل از خانواده معظم شهدای دفاع مقدس فردا(پنجشنبه23اسفند) در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.
به بهانه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی؛
همزمان با روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی، کتابداران استان گیلان با کاشت گل و نهال درخت در کتابخانه ها و اجرای برنامه های ویژه این هفته را گرامی داشتند.
با همکاری کتابخانه عمومی رحیم آباد، پارک علم و فناوری و فرمانداری رودسر؛
دوره آموزشی و نشست هم اندیشی از دانایی تا دارایی با رویکرد راه اندازی کسب و کار جدید با همکاری کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد، پارک علم و فناوری گیلان و فرمانداری رودسر برگزار شد.
در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان و معاون فرماندار ماسال، راشد جهانی به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های شهرستان ماسال معرفی شد.
دبیرکل نهاد در مراسم گرامیداشت پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد گفت: از ۱۲۴۵ شهر کشور در سال ۱۳۹۳، ۲۵۶ شهر به کلی فاقد کتابخانه عمومی بوده اند که با تلاش نهاد کتابخانه ها عمومی در سال ۱۳۹۷ این تعداد به ۱۳۰ شهر کاهش یافته و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شهرهای فاقد کتابخانه به صفر برسد.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته سوم اسفندماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
به منظور گسترش فرهنگ درختکاری و مطالعه سبز؛
همزمان با هفته منابع طبیعی و به مناسبت پانزدهیمن سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم درختکاری و غرس نهال در کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) برگزارشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در گفتگو با خبرگزاری مهر:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه مهم ترین اولویت این نهاد توجه به کودکان و بانوان است، گفت: کتابخوان بودن کودکان و بانوان آینده جامعه را تضمین می کند.
با برگزاری طرح ملی کتابخانه گردی در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور شاهد استقبال بی نظیر مسئولین، دانش آموزان و چهره های فرهنگی از طرح ملی کتابخانه گردی بود.
گزارش تصویری(2)؛
جمعی از مسئولان و دانش‌آموزان شهرستان رودسر در روز کتابخانه‌گردی از کتابخانه عمومی واجارگاه بازدید کردند.
گزارش تصویری(1)؛
همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در ساعات آغازین طرح ملی کتابخانه‌گردی، کتابخانه عمومی شمسی موسوی شهر واجارگاه میزبان جمعی از مسئولین، دانش‌آموزان و چهره‌های فرهنگی شد.
بمناسبت 17 اسفند و سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، ضمن تشریح جزئیات دومین سال اجرای طرح ملی کتابخانه گردی گفت: این طرح ملی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر به اجرا درخواهد آمد.
دبیرکل نهاد در نشست هم اندیشی و سیاستگذاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
در نشست هم اندیشی و سیاستگذاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی منابع پیشنهادی و انتخابی در ۴ بخش به بحث گذاشته شد و از میان ۲۹ اثر برگزیده، ۱۲ اثر به عنوان منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب شد.
دبیرکل نهاد در نشست مسئولان و رابطان اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با تأکید بر لزوم ظرفیت شناسی میان دستگاه‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: شناسایی این ظرفیت‌ها در برنامه ریزی‌های پیش رو در حوزه اقامه نماز بسیار موثر خواهد بود.
همزمان با روز مادر؛
با حضور جمعی از بانوان و کودکان عضو کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان، ویژه برنامه های گرامیداشت روز مادر در این کتابخانه برگزار شد.
به منظور ارج نهادن به مقام بانوان؛
دهمین نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان با گرامیداشت مقام مادران و با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
خبرکوتاه از یک کتابخانه؛
همزمان با ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) و سلاله پاک آن حضرت، امام خمینی(ره)، کتابداران کتابخانه عمومی امام رضا(ع) در ویژه برنامه ای از اعضایی که نامشان فاطمه و زهرا بود تجلیل کردند.
گزارش تصویری؛
جمعی از مادران و کودکان عضو کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت در ویژه برنامه جمع خوانی و کتابخوانی این کتابخانه که همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد، مشارکت کردند.
با اجرای ده ها برنامه فرهنگی؛
همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و روز زن برناهه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر برگزار شد.
با برگزاری ویژه برنامه قصه خوانی گیلکی؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی دکترمنتصر کوهساری شهرستان سیاهکل و با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه، ویژه برنامه روز جهانی زبان مادری با اجرای قصه خوانی گیلکی برگزار شد.
همزمان با ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار در ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر، طرح چهل کتاب برای چهل مدرسه در روستاهای محروم این شهرستان را اجرایی کردند.
در آستانه 15اسفند و روز درختکاری؛
در آستانه روز درختکاری، کارگاه آموزشی پرورش گل و گیاه با حضور جمعی از بانوان علاقمند به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) کلاشم برگزار شد.
به مناسبت بزرگداشت مقام مادر؛
نشست کتاب خوان بانوان عضو کتابخانه عمومی زنده یاد فیض لاهیجان با معرفی4عنوان کتاب در ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام(س) برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه خواستار ایجاد فضای مناسب برای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان از طریقه مطالعه شد و کتاب و کتابخوانی را عامل مهمی در توسعه و رشد اندیشه در دانش آموزان عنوان کرد.
طی اطلاعیه ای منتشر شد؛
در راستای اهداف سند چشم انداز ایران در افق ۱۴۰۴ فراخوان پیشنهاده توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای پیاده‌سازی «دستورالعمل تعیین محدوده خدمت کتابخانه‌های عمومی» در تمام استان‌های کشور (به جز استان‌های تهران و البرز) منتشر شد.
بيشتر
فعالیت های فرهنگی یک کتابخانه عمومی مشارکتی در قاب تصویر؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن با برگزاری برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان به پاتوقی برای دوستداران کتاب و کتابخوانی تبدیل شده است.
گزارش تصویری:
کتابداران کتابخانه عمومی آیت الله معصومی اشکوری رحیم آباد شهرستان رودسر با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی کودکان را به کتابخوانی دعوت کردند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی ابوجعفر هوسمی رودسر، شهید نورانی کلاچای، حاج آقا شفیعی چابکسر و شهید جاوید محمدیان رحیم آباد با برگزاری برنامه های فرهنگی، میزبان جمع کثیری از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب شدند.
گزارش تصویری؛
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابداران کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) منجیل با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع دوستداران کتاب را در کتابخانه گردهم آوردند. همچنین در نشست ویژه ای با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و مسئولین فرمانداری از کتابداران این شهرستان تجلیل شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (10)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های سیاهکل و رودبار در هفته کتاب، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (9)؛
کتابخانه های عمومی امام موسی ابن جعفر(ع) طرازکوه، میرزا کوچک جنگلی، کودکان باران، امام خمینی(ره) سنگر، امام خامنه ای اسلام آباد، امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع)شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (8)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان های لنگرود و شفت حال خوش خواندن را برای کودکان به ارمغان آوردند.
با حضور فرماندار رشت:
جشن بزرک کتابخوانی با رونمایی از3عنوان کتاب کودک و اجرای شاهنامه خوانی، نمایش متون کهن و اجرای سرود با حضور میرشمس مومنی زاده، فرماندار رشت در کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.
با حضور تنی چند از نویسندگان مطرح گیلان؛
با حضور پرویز فکرآزاد، موسس و بنیانگذار گیله قصه، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و جمعی از دوستداران کتاب، نشست قصه گویی گیلکی گیله قصه به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (7)؛
همزمان با هفته کتاب، کتابداران کتابخانه های عمومی هفت تیر لشت نشاء و شهید باهنر کوچصفهان شهرستان رشت و همچنین کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه برنامه های متنوعی برای ایجاد حال خوش خواندن در دوستداران کتاب برگزار کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (6)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های صومعه سرا و لاهیجان در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
همزمان با هفته کتاب و با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان؛
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان علاقمند به کتاب و کتابخوانی و با اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشن کتاب حال خوش خواندن در میدان بزرگ امام خمینی(ره) تالش برگزار شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با همراهی سردار پاسدار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت، ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه عمومی به عضویت افتخاری کتابخانه های گیلان درآمدند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (5)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رضوانشهر و رودسر در هفته کتاب حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (4)؛
کتابخانه های عمومی خاتم الانبیا(ص)، شهید بهشتی خمام، امام علی(ع) خشکبیجار و امام رضا(ع) شهرستان رشت در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع حال خوش خواندن را برای علاقمندان به کتاب به ارمغان آوردند.
در پنجمین روز از هفته کتاب صورت پذیرفت؛
مصطفی سالاری، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار شهرستان رشت و جمعی از مسئولین استانی از غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان بازدید کرد.
گزارش تصویری؛
بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان روز گذشته میزبان جمعی از چهره های فرهنگی استان در نشست گیلان شناسی شد.
با حضور جمعی از پژوهشگران گیلانی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با حضور چهره های مطرح فرهنگی استان و استقبال علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، نشست ویژه گیلان شناسی در بخش جنبی چهاردهمین نمایشگاه کتاب گیلان برگزار شد.
همزمان با سومین روز از هفته کتاب؛
ولی الله داداشی، رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان و نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار و مسئولین این شهرستان ضمن حضور در کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، فرارسیدن روز کتابدار را به کتابداران تبریک گفت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (3)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های رودبار، تالش و ماسال در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه کتاب در رشت؛
با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی و چهره های فرهنگی، غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان گشایش یافت.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (2)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های بندر انزلی و آستارا در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
هفته کتاب در کتابخانه های عمومی (1)؛
کتابخانه های عمومی شهرستان های املش و فومن در هفته کتاب با برگزاری برنامه های متنوع علاقمندان به کتاب و کتابخوانی را به کتابخانه ها دعوت کردند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه:
رئیس اداره کتابخانه های عمومی رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه کتابخانه مرکزی این شهر، گفت: این پروژه بعد از ۱۴ سال برای تکمیل نیازمند حمایت مسئولان است.
افتخاری دیگر برای دوستداران کتاب در گیلان؛
کتابخانه عمومی مشارکتی بنت الهدی شهر فومن در مراسمی با حضور مسئولین کشوری که در تالار وحدت تهران و به مناسبت هفته کتاب برگزار شد به عنوان یکی از کتابخانه های برتر مشارکتی کشور معرفی شد.
همزمان با هفته کتاب صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کتابداران کتابخانه های عمومی لاهیجان و بندر انزلی با استاد محمد حسین مهدوی، شاعر و نویسنده مطرح کشور و استاد دکتر محمد کوچکپور کپورچالی عکاس و هنرمند بین المللی کشورمان دیدار کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در برنامه زنده گفتگوی ویژه خبری به برگزاری کارگاه‌های آموزش مهارت‌های فردی و زندگی در کتابخانه‌های استان اشاره کرد و گفت: از ماه آتی این کارگاه در ۱۲ کتابخانه برگزار می شود.
همزمان با 24 آبان و با صدور پیامی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان در پیامی که در آستانه 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار منتشر کرد از تلاشهای کلیه کتابداران کتابخانه های عمومی قدردانی و این روز را به ایشان تبریک گفت.
همزمان با 24 آبان و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
معاون توسعه کتابخانه‌ها و همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سراسر کشور و در روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار طرح عضویت رایگان در کتابخانه های گیلان اجرا می شود.
در چهارمین روز از هفته کتاب و کتابخوانی و با معرفی5عنوان کتاب؛
نشست کتاب خوان کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای نخستین بار در گیلان و با معرفی5 عنوان کتاب در موضوعات متنوع برگزار شد.
حضرت آیت الله رودباری در دیدار با سرپرست کتابخانه های گیلان:
آیت الله سید مجتبی رودباری در دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از خدمات ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی در حوزه جوانان و نوجوانان تشکر کرد.
با تجهیز 100خودرو هوشمند به چکیده کتاب؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان طرح کتابخوانی گیل آموج با حضور رانندگان سامانه هوشمند حمل و نقل شهری در رشت آغاز به کار کرد.
گزارش تصویری؛
صبح امروز آیین تجلیل از مقام کتابداران، کتابخوانان، حامیان کتاب، رسانه ها و خانواده شهید مدافع حرم در دومین روز از هفته کتاب و با حضور استاندار گیلان و مسئولین استانی با تجلیل از ۲۹ برگزیده، در تالار الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.
همزمان با آغاز کتاب و کتابخوانی صورت پذیرفت؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی و جمعی از کارکنان، کتابداران این اداره با حضور در گلزار شهدای شهر رشت، به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.
فرمانداران آستارا و لنگرود در جمع برگزیدگان هفته کتاب استان گیلان؛
همرمان با برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین دوره هفته کتاب در استان گیلان، فرمانداران شهرستان آستارا و لنگرود به نمایندگی از سوی فرمانداران استان گیلان به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.
با تجلیل از29 برگزیده؛
مراسم تجلیل از فعالین عرصه کتاب با حضور استاندار گیلان، آیت الله سید مجتبی رودباری، فرمانداران، معاونین استاندار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان گیلان با معرفی نفرات برگزیده عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع برگزیدگان عرصه کتاب؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان با بیان اینکه جهل و ناآگاهی بزرگترین چالش هر جامعه ای است، افزود: معروفی مهم تر از تروج فرهنگ کتابخوانی و منکری زشت تر از دوری از کتاب و کتاب خوانی وجود ندارد.
حضرت آیت‌الله سید مجتبی رودباری:
موسس کتابخانه عمومی بزرگ حضرت امیر المومنین (ع) رشت درمراسم تکریم مقام کتابداران گفت: کتابخوانی ابزار معرفت آموزی است و بهره برداری از فواید ومزیت های این محیط فرهنگی جز با حضور در فضای کتابخانه مسیر نیست.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان در ایین تجلیل از کتابداران و حامیان کتاب استان بر ضرورت استفاده بهتر از فضاهای موجود کتابخانه‌ها تأکید و تصریح کرد: کتابداران به ترویج فرهنگ مطالعه با ابزارهای نوین بپردازند.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در آستانه هفته کتاب عنوان کرد؛
پریسا کرمی از برگزاری بیش از200برنامه فرهنگی همزان با آغاز هفته کتاب در کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با مشارکت دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی استان خبرداد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست هم اندیشی هفته کتاب:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان از افتتاح کتابخانه عمومی خیرساز در شهر واجارگاه شهرستان رودسر در هفته کتاب خبرداد و گفت: این کتابخانه عمومی بدست یکی از خیرین در شهر واجارگاه احداث و به مردم این شهر اهدا می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان درنشست هم اندیشی هفته کتاب:
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه فرهنگ مطالعه باید از دوران کودکی و از مدارس آغاز شود اظهارکرد: باید فرهنگ کتابخوانی را با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کتابخوانی گسترش دهیم.
گزارش تصویری؛
در آستانه بیست و ششمین دوره گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، نشست هم اندیشی نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان برگزار شد.
با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با هدف برنامه ریزی اجرای برنامه های ویژه کتابخانه های عمومی استان گیلان در هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، نخستین جلسه کمیته گرامیداشت این هفته در اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار شد.
گزارش تصویری(2)؛
جشنواره بزرگ بهار مهربانی با استقبال باشکوه مردم شهر رشت و جمع آوری هدایای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده کشور در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد.
استاندار گیلان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛
استاندار گیلان بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیران در حوزه کتابخانه‌ها تأکید کرد و گفت: با استفاده از امکانات و بسترهای موجود و ایجاد مشوق‌های لازم در مسیر تقویت فرهنگ کتابخوانی و کتابخانه‌داری گام برداشته شود.
باهدف بررسی وضعیت پیشرفت بزرگترین پروژه کتابخانه عمومی شمال کشور؛
اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راس کارگروهی متشکل از کارشناسان توسعه کتابخانه ها و امور عمرانی نهاد و با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در محل پروژه کتابخانه مرکزی شهر رشت ضمن بازدید از این پروژه در جریان پیشرفت آن قرار گرفت.
با معرفی35عنوان کتاب توسط دانش آموزان مدرسه اسپیناس؛
نشست کتاب خوان طراوت بهاری با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا و مدرسه غیر دولتی اسپیناس در کتابخانه عمومی شهید داوود نشاطی آستارا برگزار شد.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته پایانی اسفندماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
به بهانه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی؛
همزمان با روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی، کتابداران استان گیلان با کاشت گل و نهال درخت در کتابخانه ها و اجرای برنامه های ویژه این هفته را گرامی داشتند.
با همکاری کتابخانه عمومی رحیم آباد، پارک علم و فناوری و فرمانداری رودسر؛
دوره آموزشی و نشست هم اندیشی از دانایی تا دارایی با رویکرد راه اندازی کسب و کار جدید با همکاری کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد، پارک علم و فناوری گیلان و فرمانداری رودسر برگزار شد.
در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان و معاون فرماندار ماسال، راشد جهانی به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های شهرستان ماسال معرفی شد.
دبیرکل نهاد در مراسم گرامیداشت پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد گفت: از ۱۲۴۵ شهر کشور در سال ۱۳۹۳، ۲۵۶ شهر به کلی فاقد کتابخانه عمومی بوده اند که با تلاش نهاد کتابخانه ها عمومی در سال ۱۳۹۷ این تعداد به ۱۳۰ شهر کاهش یافته و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شهرهای فاقد کتابخانه به صفر برسد.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته سوم اسفندماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
به منظور گسترش فرهنگ درختکاری و مطالعه سبز؛
همزمان با هفته منابع طبیعی و به مناسبت پانزدهیمن سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم درختکاری و غرس نهال در کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) برگزارشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در گفتگو با خبرگزاری مهر:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه مهم ترین اولویت این نهاد توجه به کودکان و بانوان است، گفت: کتابخوان بودن کودکان و بانوان آینده جامعه را تضمین می کند.
با برگزاری طرح ملی کتابخانه گردی در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور شاهد استقبال بی نظیر مسئولین، دانش آموزان و چهره های فرهنگی از طرح ملی کتابخانه گردی بود.
گزارش تصویری(2)؛
جمعی از مسئولان و دانش‌آموزان شهرستان رودسر در روز کتابخانه‌گردی از کتابخانه عمومی واجارگاه بازدید کردند.
گزارش تصویری(1)؛
همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در ساعات آغازین طرح ملی کتابخانه‌گردی، کتابخانه عمومی شمسی موسوی شهر واجارگاه میزبان جمعی از مسئولین، دانش‌آموزان و چهره‌های فرهنگی شد.
بمناسبت 17 اسفند و سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، ضمن تشریح جزئیات دومین سال اجرای طرح ملی کتابخانه گردی گفت: این طرح ملی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر به اجرا درخواهد آمد.
همزمان با روز مادر؛
با حضور جمعی از بانوان و کودکان عضو کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان، ویژه برنامه های گرامیداشت روز مادر در این کتابخانه برگزار شد.
به منظور ارج نهادن به مقام بانوان؛
دهمین نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان با گرامیداشت مقام مادران و با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
خبرکوتاه از یک کتابخانه؛
همزمان با ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا (س) و سلاله پاک آن حضرت، امام خمینی(ره)، کتابداران کتابخانه عمومی امام رضا(ع) در ویژه برنامه ای از اعضایی که نامشان فاطمه و زهرا بود تجلیل کردند.
گزارش تصویری؛
جمعی از مادران و کودکان عضو کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی رشت در ویژه برنامه جمع خوانی و کتابخوانی این کتابخانه که همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد، مشارکت کردند.
با اجرای ده ها برنامه فرهنگی؛
همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و روز زن برناهه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر برگزار شد.
با برگزاری ویژه برنامه قصه خوانی گیلکی؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی دکترمنتصر کوهساری شهرستان سیاهکل و با حضور جمعی از اعضای این کتابخانه، ویژه برنامه روز جهانی زبان مادری با اجرای قصه خوانی گیلکی برگزار شد.
همزمان با ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار در ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر، طرح چهل کتاب برای چهل مدرسه در روستاهای محروم این شهرستان را اجرایی کردند.
در آستانه 15اسفند و روز درختکاری؛
در آستانه روز درختکاری، کارگاه آموزشی پرورش گل و گیاه با حضور جمعی از بانوان علاقمند به فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) کلاشم برگزار شد.
به مناسبت بزرگداشت مقام مادر؛
نشست کتاب خوان بانوان عضو کتابخانه عمومی زنده یاد فیض لاهیجان با معرفی4عنوان کتاب در ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام(س) برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه خواستار ایجاد فضای مناسب برای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان از طریقه مطالعه شد و کتاب و کتابخوانی را عامل مهمی در توسعه و رشد اندیشه در دانش آموزان عنوان کرد.
همزمان با روز مادر؛
همزمان با ولادت دخت نبی مکرم اسلام و بزرگداشت روز مادر، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی جمعی از کارکنان این اداره کل با حضور در منزل خانواده شهید دفاع مقدس محمد آزاد ثابت با مادر و خواهر این شهید گرانقدر دیدار کردند.
همزمان با فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر صورت پذیرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و مسئولین این اداره کل همزمان با سالروز ولادت دخت نبی مکرم اسلام با حضور در برخی کتابخانه های عمومی استان با بانوان کتابدار استان دیدار و با هدیه گل این روز را به ایشان تبریک گفتند.
با سعدی خوانی جمعی توسط کودکان و والدین در کتابخانه شهید باهنر؛
جمعی از اعضای کودک کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان با همراهی و همنوایی والدینشان در پنجمین نشست انجمن ادبی این شهرستان تحت عنوان «ساعت شعر و شعور خانوادگی» به بازخوانی و جمع خوانی اشعار سعدی شیرازی پرداختند.
با برگزاری ویژه برنامه قصه خوانی گیلکی؛
با حضور مسئولین شهرستان املش و جمعی از دانش آموزان عضو کتابخانه های عمومی این شهرستان، ویژه برنامه روز جهانی زبان مادری با اجرای قصه خوانی گیلکی در کتابخانه آیت الله ربانی املشی برگزار شد.
سرپرست فرمانداری شهرستان لنگرود در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان:
سرپرست فرمانداری شهرستان لنگرود در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، تحول در کتابخانه های عمومی و دغدغه مندی رئیس اداره کتابخانه های عمومی لنگرود در خصوص گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اتمام پروژه های عمرانی در دست احداث را قابل تقدیر عنوان کرد.
همزمان با فرارسیدن 21فوریه(2اسفند) و با حضور جمعی از بانوان؛
به کوشش کتابداران کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت، ویژه برنامه بزرگداشت زبان مادری با حضور صاحبنظران این حوزه و جمعی از مادران و بانوان عضو کتابخانه برگزار شد.
در دهه فجر انقلاب صورت پذیرفت؛
اعضای کتابخانه عمومی سردار جنگل روستای زیده در شهرستان فومن همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با تشکبل زنجیره چهل نفره انسانی و با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد و خاطره انقلاب را گرامی داشتند.
با حضور و مشارکت چهره های شاخص فرهنگی شهرستان لاهیجان؛
مراسم افتتاحیه و آغاز به کار انجمن شاعران گیلکی سرا با عنوان گیل شعر(گیلگی شعر دکتر رحمدل) با حضور چهره های مطرح شعر و ادب و علاقمندان به گویش گیلکی در کتابخانه عمومی زنده یاد فیض لاهیجان برگزار شد.
همزمان با آغاز دهه پنجم انقلاب و با اجرای برنامه های ویژه؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، برنامه های متنوعی برای اعضای خود برگزار کردند.
با هدف مدیریت آسیب های اجتماعی از طریق کسب اطلاعات؛
کارگاه آموزشی «مهارت های زندگی و ازدواج» با محوریت کتاب و کتابخوانی ویژه اعضا و علاقمندان طی دو روز در کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار و شمس گیلانی لنگرود برگزار شد.
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر؛
در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کتابداران کتابخانه های شهرستان صومعه سرا با برگزاری برنامه های ویژه ای میزبان مسئولین، اعضا و دوستداران کتاب شدند.
با استقبال از سوی دوستداران کتاب؛
همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب، کتابداران کتابخانه های عمومی شهید داوود نشاطی، پیامبر اعظم(ص)، امام علی(ع) لوندویل و کتابخانه عمومی ویرمونی شهرستان آستارا با برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه ای برای اعضا و دوستداران کتاب، حال خوش خواندن را به دوستداران کتاب هدیه دادند.
به کوشش کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب صورت پذیرفت؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت نیز همچون کتابداران شهرستان های دیگر استان با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی، آغاز دهه پنجم انقلاب را در کنار دانش آموزان، معلمین، مادران کتابخوان و دوستداران کتاب گرامی داشتند.
همزمان با دهه مبارک فجر و با معرفی 20 عنوان کتاب؛
با مشارکت کتابداران و همراهی دوستداران کتاب، نشست های گوناگون کتابخوانی در سطح مدارس و کتابخانه های عمومی شهید مفتح، زنده یاد دکتر کتایون منتصر کوهساری، امام علی(ع) دیلمان و شهید مطهری پیرکوه شهرستان سیاهکل برگزار شد.
با برگزاری 15برنامه ویژه فرهنگی؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان شفت در دهه فجر و همزمان با آغاز دهه پنجم انقلاب با برگزاری 15برنامه فرهنگی ویژه میزبان جمع کثیری از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی شدند.
گزارش تصویری؛
کتابداران کتابخانه های عمومی امام جعفر صادق(ع)، شهید رجایی سنگاچین، شهدای بالا محله سنگاچین، امام علی(ع) حسن رود،شهدای هشتم شهریور غازیان و امام خمینی(ره) کپورچال بندر انزلی با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی در چهل سالگی انقلاب، میزبان دوستداران کتاب شدند.
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛
فراخوان اولین دوره پویش کتاب‌خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی، همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و انتشارات جام جم، منتشر شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شفت:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت با اشاره به تمرکز جمعیتی شهرستان شفت در بافت روستایی گفت: برای دسترسی روستائیان به کتاب ایجاد کتابخانه های سیار و کوله کتاب بهترین جایگزین کتابخانه ها هستند.
دبیر نخستین جشنواره قصه گویی منطقه ای نهاد کتابخانه های عمومی در گیلان:
معاون توسعه کتابخانه و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان ازحضور چهره های ملی واستانی و بهرام شاه محمدلو (آقای حکایتی) در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره قصه گویی کتابداران خبرداد
مدیرکل امور اجتماعی وفرهنگی استانداری گیلان در جشنواره قصه گویی گیلان:
مونا ابرو فراخ در نخستین جشنواره قصه گویی منطقه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور در گیلان گفت: تلاشها در حوزه کودک وبرگزاری چنین جشنواره هایی درزمینه کتابخوانی کودک، فرصتی در جهت گام نهادن به حوزه قصه گویی ،داستان نویسی وفعالترسازی حوزه هنری است.
با حضور کتابداران استان های شمالی کشور;
با حضور ۵۲تن از کتابداران استان های شمالی کشور، آیین افتتاحیه نخستین جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی با ارائه و داوری در گیلان آغاز شد.
کوچکی نژاد در دیدار با سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان تاکید کرد:
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با پریسا کرمی بر لزوم جدیت شهرداران در حمایت مادی و معنوی از کتابخانه ها تاکید کرد.
به منظور گسترش همکاری های فرهنگی؛
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان تبلیغات اسلامی استان، یکی از مهمترین اهداف فرهنگی کتابخانه های عمومی را تامین نیازهای دینی مخاطبین عنوان کرد.
با حضور دوستداران کتاب در کتابخانه عمومی چابکسر؛
به همت کتابداران کتابخانه عمومی حاج آقا شفیعی چابکسر، کتاب کودک «وقتی گنجشک ها جیغ می کشند» در سالن اجتماعات این کتابخانه نقد و رونمایی شد.
گزارش تصویری(2)؛
جشنواره بزرگ بهار مهربانی با استقبال باشکوه مردم شهر رشت و جمع آوری هدایای فرهنگی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده کشور در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد.
گزارش تصویری(1)؛
کودکان گیلانی در جشنواره بزرگ بهار مهربانی شادی های کودکانه شان را با همنوعان سیل زده خود در مناطق مختلف کشور تقسیم کردند.
با برگزاری جشنواره بهار مهربانی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جشنواره بزرگ بهار مهربانی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت، اجرای این طرح ملی توسط نهاد کتابخانه های عمومی را برای ایجاد نشاط در کودکان مناطق سیل زده کشور عنوان کرد.
گزارش تصویری؛
نمایشنامه خواستگاری از آثار برتر در حوزه ادبیات جهان و اثر ماندگار آنتوان چخوف روسی دیروز دوشنبه(26فروردین) و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سالن اجتماعات شرکت چوکای شهر رضوانشهر به روی صحنه رفت.
در نخستین گام اجرای نمایشنامه خوانی در مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نمایشنامه خواستگاری از آثار برتر آنتوان چخوف، نویسنده اهل کشور روسیه، در سطح استانی و با اجرای چهار تن از کتابداران و کارشناسان مجموعه کتابخانه های عمومی گیلان در شهر رضوانشهر به روی صحنه رفت.
به منظور تبیین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال98؛
نخستین جلسه شورای اداری و نشست هم اندیشی مسئولین کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان با هدف تبیین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی در سال98 برگزار شد.
همزمان با گرامیداشت روز پاسدار و جانباز؛
همزمان با فرارسیدن روز پاسدار و جانباز، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی معاون اداری و مالی و مسئولین این اداره کل با حضور در منزل حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن حسن زاده فومنی، معاون تربیت و آموزش بسیجیان(شجره طیبه صالحین) سپاه قدس و از جانبازان دفاع مقدس با وی دیدار کرد.
گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی مرحوم حاجیان رانکوه؛
کتابدار کتابخانه حاجیان رانکوه با اشاره به جذابیت‌های‌ کتابداری گفت: فرقی نمی‌کند در کجای کتابخانه باشم؛ سرتاسر محوطه کتابخانه با تمام بخش‌ها و اتمسفر نایابش برایم محدوده‌ای گرانبها به حساب می‌آید؛ جزیره‌ای‌ سرسبز از اندیشه و مالامال از آگاهی.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته سوم فروردین‌ماه ۱۳۹۸، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
به منظور تبریک سال جدید و جلب مشارکت در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه؛
پریسا کرمی در دیدارهای جداگانه با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان و مسکن و شهرسازی استان ضمن تبریک فرارسیدن سال جدید، خواستار گسترش همکاری ها در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی شد.
آیت الله فلاحتی در دیدار با مدیرکل و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان:
نماینده ولی فقیه در گیلان، در دیدار با مدیرکل و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به وضعیت پروژه درحال احداث کتابخانه مرکزی رشت گفت: متولیان امر وظیفه دارند فضای فیزیکی لازم را برای مطالعه مردم آماده کنند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان عنوان کرد؛
پریسا کرمی با ارائه گزارشی از مهم‌ترین فعالیت‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، از تکمیل عملیات توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان و احداث کتابخانه عمومی چوبر تالش در سال ۹۸ خبرداد.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با هدف و افزایش رضایت‌مندی مراجعان و مخاطبان کتابخانه‌های عمومی فهرست کتابخانه های فعال در ایام نوروز را منتشر کرد.
کرمی در آخرین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در سال97؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه شورای اداری استان ضمن اشاره به اقدامات پرشمار فرهنگی اجرا شده در سال 97 یکی از مهمترین این اقدامات فرهنگی استان را برگزاری نخستین جشنواره منطقه ای قصه گویی به میزبانی استان گیلان عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشست کتاب خوان شهدا:
پریسا کرمی در دومین نشست کتاب خوان شهدای استان گیلان و در جمع خانواده شهدا و مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: امروز باید رساننده‌ صادق تفکر و نگاه عظیم شهدا در بین مردم باشیم و کوچکترین کار این همین پاسداشت‌ ارزش‌ها و مقام شهدا است.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته پایانی اسفندماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی؛
ارسلان زارع، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان بر ضرورت تکمیل پروژه های در دست احداث مجموعه کتابخانه ها، خصوصا کتابخانه مرکزی رشت تا پایان سال1400تاکید کرد.
با تجلیل از خانواده معظم شهدای دفاع مقدس؛
نشست کتاب خوان شهدا با تجلیل از خانواده معظم شهدای دفاع مقدس فردا(پنجشنبه23اسفند) در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.
به بهانه حفظ محیط زیست و منابع طبیعی؛
همزمان با روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی، کتابداران استان گیلان با کاشت گل و نهال درخت در کتابخانه ها و اجرای برنامه های ویژه این هفته را گرامی داشتند.
با همکاری کتابخانه عمومی رحیم آباد، پارک علم و فناوری و فرمانداری رودسر؛
دوره آموزشی و نشست هم اندیشی از دانایی تا دارایی با رویکرد راه اندازی کسب و کار جدید با همکاری کتابخانه عمومی شهید جاوید محمدیان رحیم آباد، پارک علم و فناوری گیلان و فرمانداری رودسر برگزار شد.
در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان و معاون فرماندار ماسال، راشد جهانی به عنوان سرپرست جدید اداره کتابخانه های شهرستان ماسال معرفی شد.
دبیرکل نهاد در مراسم گرامیداشت پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد گفت: از ۱۲۴۵ شهر کشور در سال ۱۳۹۳، ۲۵۶ شهر به کلی فاقد کتابخانه عمومی بوده اند که با تلاش نهاد کتابخانه ها عمومی در سال ۱۳۹۷ این تعداد به ۱۳۰ شهر کاهش یافته و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شهرهای فاقد کتابخانه به صفر برسد.
کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در هفته سوم اسفندماه ۱۳۹۷، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.
به منظور گسترش فرهنگ درختکاری و مطالعه سبز؛
همزمان با هفته منابع طبیعی و به مناسبت پانزدهیمن سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم درختکاری و غرس نهال در کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) برگزارشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در گفتگو با خبرگزاری مهر:
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه مهم ترین اولویت این نهاد توجه به کودکان و بانوان است، گفت: کتابخوان بودن کودکان و بانوان آینده جامعه را تضمین می کند.
با برگزاری طرح ملی کتابخانه گردی در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور شاهد استقبال بی نظیر مسئولین، دانش آموزان و چهره های فرهنگی از طرح ملی کتابخانه گردی بود.
گزارش تصویری(2)؛
جمعی از مسئولان و دانش‌آموزان شهرستان رودسر در روز کتابخانه‌گردی از کتابخانه عمومی واجارگاه بازدید کردند.
گزارش تصویری(1)؛
همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و در ساعات آغازین طرح ملی کتابخانه‌گردی، کتابخانه عمومی شمسی موسوی شهر واجارگاه میزبان جمعی از مسئولین، دانش‌آموزان و چهره‌های فرهنگی شد.
بمناسبت 17 اسفند و سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، ضمن تشریح جزئیات دومین سال اجرای طرح ملی کتابخانه گردی گفت: این طرح ملی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر به اجرا درخواهد آمد.
دبیرکل نهاد در نشست هم اندیشی و سیاستگذاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:
در نشست هم اندیشی و سیاستگذاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی منابع پیشنهادی و انتخابی در ۴ بخش به بحث گذاشته شد و از میان ۲۹ اثر برگزیده، ۱۲ اثر به عنوان منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب شد.
دبیرکل نهاد در نشست مسئولان و رابطان اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با تأکید بر لزوم ظرفیت شناسی میان دستگاه‌های تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: شناسایی این ظرفیت‌ها در برنامه ریزی‌های پیش رو در حوزه اقامه نماز بسیار موثر خواهد بود.
همزمان با روز مادر؛
با حضور جمعی از بانوان و کودکان عضو کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان، ویژه برنامه های گرامیداشت روز مادر در این کتابخانه برگزار شد.
به منظور ارج نهادن به مقام بانوان؛
دهمین نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی امام علی(ع) دیلمان با گرامیداشت مقام مادران و با معرفی4عنوان کتاب برگزار شد.
همزمان با ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار در ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام مادر، طرح چهل کتاب برای چهل مدرسه در روستاهای محروم این شهرستان را اجرایی کردند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه:
پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه خواستار ایجاد فضای مناسب برای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان از طریقه مطالعه شد و کتاب و کتابخوانی را عامل مهمی در توسعه و رشد اندیشه در دانش آموزان عنوان کرد.
همزمان با فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر صورت پذیرفت؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و مسئولین این اداره کل همزمان با سالروز ولادت دخت نبی مکرم اسلام با حضور در برخی کتابخانه های عمومی استان با بانوان کتابدار استان دیدار و با هدیه گل این روز را به ایشان تبریک گفتند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان:
کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان کسب رتبه سوم استانی این شهرستان در شاخص گردش کتاب را نشانه حضور مردم لاهیجان در کتابخانه ها و بهره مندی از منابع مختلف کتابخانه ای دانست.
به منظور بررسی وضعیت اعتبارات عمرانی کتابخانه ها در سال آتی؛
کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در دیدار با کیوان محمدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان ضمن ارائه گزارش از روند پیشرفت پروژه های در حال احداث کتابخانه ها در استان، خواستار تخصیص اعتبار مناسب جهت تکمیل کتابخانه مرکزی رشت شد.
طی اطلاعیه توسط دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انجام شد؛
دفتر پژوهش و آموزش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه‌ای نتایج نهایی داوری پیشنهاده‌های پژوهشی نهاد را اعلام کرد.
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر کتابخانه های عمومی شمس لنگرودی لنگرود، حضرت زهرا (س) شهر کومله و امام علی (ع) شهر اطاقوربا برگزاری ده ها برنامه ویژه میزبان کتابخوانان شدند.
در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب؛
با حضور و معرفی کتاب توسط حجت الاسلام حافظ نیا، امام جمعه شهر آستارا، نشست کتاب خوان ویژه طلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در حوزه علمیه این شهر برگزار شد.
همزمان با دهه فجر صورت پذیرفت؛
علی فتح الهی، فرماندار شهرستان صومعه سرا همزمان با دهه فجر با حضور در کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی گوراب زرمیخ در جریان فعالیت های این کتابخانه قرار گرفت.
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و همزمان با دهه فجر انقلاب برگزار شد؛
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در دهه فجر انقلاب اسلامی و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با برگزاری برنامه های مختلف این ایام را گرامی داشتند.
نعیمه اسلاملو در آئین چهل قلم استان گیلان؛
مراسم تجلیل از نعیمه اسلاملو، نویسنده برتر حوزه حجاب و خانواده کشور، در قالب طرح چهل قلم پیش از ظهر امروز و با حضور مسئولین استانی و دوستداران وی در رشت برگزار شد.
گزارش تصویری(3)؛
نویسنده کتاب پرمخاطب «حریم ریحانه» در حاشیه مراسم تجلیل نویسندگان برجسته در قالب طرح چهل قلم با حضور در آرامگاه میرزا کوچک جنگلی و ادای احترام به این مجاهد گیلانی، از کتابخانه عمومی میرزا کوچک جنگلی نیز بازدید و با کتابداران این کتابخانه گفتگو کرد.
گزارش تصویری(2)
در ادامه اجرای طرح چهل قلم، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با ارسال لوح یادبود از سال ها تلاش نعیمه اسلاملو، نویسنده برجسته حوزه حجاب و خانواده در گیلان تجلیل کرد.
گزارش تصویری(1)
نعیمه اسلاملو، نویسنده کتاب پرمخاطب «حریم ریحانه» صبح امروز(پنجشنبه25بهمن) با حضور جمعی از مسئولین استانی و علاقمندان آثارش در رشت تجلیل شد.
خبرکوتاه؛
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جمعی از مسئولین استانی، دوستداران و علاقمندان آثار نعیمه اسلاملو، کتابداران کتابخانه های عمومی گیلان، مسئولین ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها و اصحاب رسانه طرح چهل قلم در گیلان برگزار شد.
همزمان با ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انجام می شود؛
همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب و در راستای اجرای طرح چهل قلم، آیین تجلیل از نعیمه اسلاملو در رشت برگزار می شود.
در پیامی صورت گرفت؛
همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، دبیرکل نهاد از همکاران و کتابداران سراسر کشور برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت کرد.
ارتباط با مدیرکل
پیونـــدها
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
کتابخانه ملی
دریافت برنامه های کاربردی
گوگل کرومفایرفاکسAnyDeskXPS Viewer