بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
سقل

سب

یب

بی
در دیدار کرمی با مدیرکل دیوان محاسبات استان گیلان تاکید شد؛ شهرداری ها طبق قانون موظف به پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه ها هستند سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در دیدار با مدیرکل دیوان محاسبات استان گیلان نقش نهادهای نظارتی در رشد شاخصهای مطالعه در گیلان را انکارناپذیر عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، پریسا کرمی دیروز چهارشنبه(5دی) با حضور در دیوان محاسبات استان گیلان با احمد پری پور، مدیرکل این دستگاه نظارتی دیدار و در زمینه وضعیت دریافت سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری های گیلان گفتگو کرد.
در این نشست که با حضور مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ سید محمد اسحاقی، معاون اجرایی دیوان محاسبات گیلان و عباسی، مدیر رسیدگی و نظارت بر فعالیت های مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، کرمی با قدردانی از حمایت نهادهای نظارتی از اقدامات فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی، به وضعیت وصول سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهرداری های استان در سال های گذشته تا به امروز اشاره و از کاهش درآمدهای مجموعه کتابخانه ها نسبت به سال گذشته خبرداد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به قانون تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سال1382 و تاکید قانون گذار بر درآمدهای کتابخانه ها از محل سهم حداقل نیم درصدی درآمدهای شهرداری ها، آن را تنها منبع جاری هزینه کردهای این مجموعه فرهنگی عنوان و بر ضرورت توجه شهرداری ها به نقش مهم خود در توسعه فرهنگی شهرها تاکید کرد.
پری پور: توسعه فرهنگی جامعه نیازمند سرمایه گذاری های پایدار است
مدیرکل دیوان محاسبات استان گیلان نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات سازنده نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه بر لزوم رفع موانع مالی و درآمدی این نهاد تاکید کرد. احمد پری پور با بیان اینکه توسعه فرهنگی جامعه نیازمند سرمایه گذاری های پایدار است به نقش شهرداری ها در این خصوص اشاره کرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه شهرداری ها به موضوع ماده 6 قانون تاسیس نهاد کتابخانه ها، سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری ها را حق قانونی این مجموعه عنوان کرد.
در این نشست مجتبی رمضانی، معاون اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در گزارشی به وضعیت پرداختی حق نیم درصد کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری های کل استان گیلان اشاره کرد.
رمضانی با بیان اینکه پرداخت سهم کتابخانه ها از این منبع در سال97 نسبت به سال های گذشته، کاهش چشمگیری داشته است، نقش نهادهای نظارتی در این حوزه را مهم و اثرگزار عنوان کرد.


 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 370