بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
ثف4
با حضور فرماندار شهرستان فومن صورت گرفت به‌مناسبت بلندترین شب سال، جشن یلدا در کتابخانه عمومی سردار جنگل زیده برگزار شد به مناسبت هفته پژوهش و شب یلدا مراسمی با حضور محمود قاسم نژاد فرماندار فومن در کتابخانه عمومی سردارجنگل روستای زیده برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، محمود قاسم نژاد فرماندار شهرستان فومن در این مراسم که با حضور معصومه تقدس نژاد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن؛ حمید رضایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری فومن؛ فاضل فاضل نیای فومنی، سرپرست مدیریت مدیریت آموزش و پرورش فومن؛ عباس زاده، مسئول کتابخانه عمومی سردار جنگل زیده و رئیس جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر به انس بیشترکودکان و نوجوانان با کتابخانه، کتاب و کتابخوانی با استفاده از ظرفیت های فرهنگی نظیر ایین های ملی و مذهبی ایرانی گفت: این جشن یکی از کهن ترین جشن های ایران باستان است و در اصطلاح به آن شب چله هم می گویند.
وی در جمع دانش آموزان به برگزاری مراسم شب یلدا در خانواده ها اشاره کرد و گفت: شب یلدا و جشن هایی که در این شب برگزار می شود، یک سنت باستانی می باشدکه از زمانهای گذشته تا به امروز در میان ایرانیان مرسوم بوده است .
فاضل فاضل نیای فومنی سرپرست مدیریت آموزش و پرورش فومن نیز در این مراسم به آئین سنتی شب یلدا اشاره کرد و گفت: در شب یلدا پدربزرگ‌ها ومادر بزرگ‌ها با پذیرایی از فامیل با تنقلات محلی و آجیل، کانون گرم خانه را برای پذیرایی از فرزندان و نوه های خود مهیا می کنند.
وی در ادامه گفت: به همین مناسبت برپایی نمایشگاه نقاشی، قرائت قرآن و حافظ خوانی توسط دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی مدارس روستاهای زیده بالا و پایین در کتابخانه سردارجنگل برگزار شد.
گفتنی است غزل سرایی دانش آموزان و اعضای کتابخانه از دیوان حافظ و اجرای برنامه های شاد و مفرح و نیز اهدای هدیه به تمامی شرکت کنندگان پایانبخش این مراسم با حضور فرمامدار شهرستان فومن بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 670