بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
erg

erg

rg

th

df
مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) دیلمان خبر داد؛ کتابخانه امام علی (ع) دیلمان میزبان کتابخوانان جشنواره رضوی شد به بهانه اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، دومین نشست کتاب خوان و نیز مسابقه نقاشی رضوی در کتابخانه عمومی امام علی (ع) دیلمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان و به نقل از علی ربیع زاده، مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) دیلمان، در این نشست کتاب خوان که روز یکشنبه و به همت کتابداران این کتابخانه و نیز با حضور جمعی از اعضا و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برگزار شد، 4عنوان کتاب از منابع هفتگانه جشنواره هشتم رضوی توسط کتاب خوانان معرفی و با دیگران به اشتراک گذاشته شد که در ادامه به بخش هایی از این کتابها می پردازیم؛
«مهمان خراسان»؛ نویسنده؛ سعید بیابانکی ناشر؛ به نشر/ ارائه دهنده؛ ساهره پارسه (عضو کتابخانه)
آشنایی کودکان و نوجوانان با ائمه معصومین(ع) و سیره و سبک زندگی آنان در قالب های مختلفی امکان انجام دارد که استفاده از قالب شعر و تصویر از جمله جذاب‌ترین شیوه‌ها در این زمینه محسوب می‌شود. کتاب «مهمان خراسان» به عنوان مجموعه اشعار کودکانه از شاعران و تصویرگران برجسته کشوری چاپ و روانه بازار شده و شامل سروده‌های کودکانه پیرامون امام رضا(ع) است.
«داستانهای از زندگی امام رضا (ع) مژده گل»، نویسنده؛ محمود پوروهاب، ناشر؛  کتاب جمکران/ ارائه دهنده؛ سارینا صمیمی (عضو کتابخانه)
مجموعه کتاب داستانی «مژده گل» در بردارنده داستان‌های کوتاهی از چهارده معصوم (علیهم السلام) برای گروه سنی کودک و نوجوان است که به قلم محمود پور وهاب و مجید ملا محمدی به تازگی به چاپ رسیده است. این کتاب کودکان و نوجوانان را با زندگی امام رضا (علیه السلام) در غالب داستان آشنا می سازد..
«امام رضا (ع)»، نویسنده؛ حسین فتاحی، ناشر؛ قدیانی/ ارائه دهنده؛ کوثر عبدالهی (عضو کتابخانه)
این مجموعه کتاب ها که برای گروه سنی کودک و نوجوان نوشته شده اند در چهارده جلد جداگانه منتشر شده اند. کتاب هایی که هر یک گویای زندگی یکی از ائمه اطهار هستند و تالیف آنها را حسین فتاحی و تصویرگری آن را هم محمد رضا دادگر برعهده داشته است. "14 قصه، 14 معصوم" عنوانی است که در کنار نام یکی از ائمه اطهار و معصومین بر جلد هر یک از این کتاب ها جای گرفته و مخاطبان کم سن و سال این کتاب ها را به مطالعه بخشی از زندگی بزرگان دین اسلام دعوت می کند.
«کاش تو را می دیدم»، نویسنده؛ مژگان شیخی، ناشر؛ قدیانی/ ارائه دهنده؛ سوگند مرادیان (عضو کتابخانه)
کتاب «کاش تو را می‌دیدم» فرازهایی از زندگی بانو معصومه (س) و حوادث تاریخی زمان ایشان است که برای گروه سنی نوجوانان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی انتخاب شده است. این کتاب با نثری روان و قابل فهم به شکل روایت داستانی خوانندگان را با شرایط و زمان های روایت داستان آشنا می‌کند و همچنین سعی در ارایه تصویری دقیق از مجاهدت های حضرت فاطمه معصومه«س» در راه اعتلای دین خدا و حمایت های آن بزرگوار از امام هشتم(ع) در دوران خفقان ظلم دارد.
کودکان دیلمانی برای امام رضا(ع) نقاشی کشیدند
به گفته مسئول کتابخانه عمومی امام علی (ع) دیلمان، در برنامه دیگری که با هدف معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد، اعضای کودک و نوجوان کتابخانه در مسابقه نقاشی رضوی شرکت کردند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 378