بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
قفا

قفا

قفا

قفا

ث

ثلا

ثقل

اقا

فتا

یبل

ثقل

ثقل

ثقل

قفا

فقغ

ثقل

ثقل

ثقل

ثقل

قلب

34ق

34

34ق

34ق

فق4

34ق
از قصه گویی تا جشن و شادی کودکانه شهر زیبای لاهیجان میزبان برنامه های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان از برگزاری برنامه های شاد ویژه هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی، همزمان با دهه مبارک کرامت در حاشیه استخر شهر زیبای لاهیجان و کتابخانه های این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، به گفته فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان، همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و گرامیداشت دهه مبارک کرامت، مجموعه کتابخانه های شهر لاهیجان با برگزاری ویژه برنامه جشن روز دختران در حاشیه استخر زیبای لاهیجان جمع کثیری از کودکان، نوجوانان و عموم مردم را گردهم آوردند.
فاطمه فیلی با اشاره به همکاری سپاه و شهرداری لاهیجان در برگزاری این برنامه فرهنگی، ایجاد نشاط و شادابی همراه با خواندن کتاب برای کودکان را از اهداف برگزاری این برنامه عنوان کرد. وی افزود در این مراسم که با استقبال بسیار خوبی از سوی خانواده ها مواجه شد، کتابداران با قصه خوانی از کتاب های میهمان خراسان و مژده گل، از مجموعه منابع معرفی شده هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، کودکان را برای به تصویر کشیدن قصه ها تشویق کردند. گفتنی است در پایان این جشن ویژه از همه کودکان شرکت کننده با اهدا جوایز ارزنده تقدیر شد.
گرامیداشت روز دختر در کتابخانه عمومی شهید کریمی
رئیس اداره کتابخانه های عمومی لاهیجان همچنین افزود: در برنامه دیگری که همزمان با آغاز دهه کرامت و به همت کتابداران کتابخانه عمومی شهید کریمی لاهیجان و با حضور دوستداران کتاب برگزار شد ضمن همخوانی کتابهای مسافر هشتم، کاش تو را می دیدم، به سپیدی یک رویا، مهمان خراسان و مژده گل از منابع هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی توسط اعضای کتابخانه عمومی شهید کریمی، از20 نفر از دختران شرکت کننده در این مسابقه بمناسبت گرامیداشت روز دختران تجلیل شد.
مهد کودک هدیه و کانون فرهنگی الزهرا (س) میزبان کتابداران کتابخانه شهید باهنر
به گفته فاطمه فیلی کتابداران کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان نیز همزمان با گرامیداشت دهه کرامت و روز دختران با حضور در مهد کودک هدیه وکانون فرهنگی الزهرا به اجرای برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی، ویژه هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی برای کودکان پرداختند.
وی گفت: در این برنامه قصه گویی که با داستان خوانی مژگان حسین پور، از کتابداران این کتابخانه برای کودکان و از کتاب مهمان خراسان و کتاب مژده گل همراه بود، کودکان ضمن مشارکت در این برنامه لحظات شاد و بیادماندنی تجربه کردند. فیلی همچنین اضافه کرد: در برنامه قصه گویی و مسابقه نقاشی، کودکان با کشیدن نقاشی از شنیده های خود از داستان ها با سبک زندگی و داستانهای جذاب از زندگی این امام رئوف آشنا شدند.
رئیس کتابخانه های عمومی لاهیجان با اشاره به ویژگی های سبک قصه گویی از کتاب برای تقویت خلاقیت ذهنی کودکان افزود: کتابداران کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان با استفاده از این روش با اجرای خلاقانه قصه ها و داستان های کتاب، کودکان را برای مطالعه بیشتر و جلب آنها بسوی کتابخانه هدایت می کنند.
وی همچنین اضافه کرد: در این مسابقه نقاشی که با ارائه برگه های مخصوص هشتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی به کودکان همراه بود، ضمن تقدیر و اهدای جوائز به همه کودکان، برگه های جشنواره جهت داوری نهایی به دبیرخانه استانی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی ارسال شد. گفتنی است شهر لاهیجان با اقدامات خلاقانه کتابداران تاکنون سه بار نامزد دریافت عنوان پایتخت کتاب ایران شده است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 424