بيشتر
منوی راهبری
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
ش
حجت الاسلام اصغر جدایی، امام جمعه اسالم

سی

ی

یب

ثب

شس

شسی

سی

شسیی

شصی

شسی

شثی

شسی

شسی

شسی

شس

شس

شسیب
نشست کتاب خوان علوی در اسالم برگزار شد حجت الاسلام جدایی:کمرنگی عادت به مطالعه جهل و نادانی به همراه دارد به همت دفتر امام جمعه اسالم و مشارکت کتابخانه عمومی این شهر همایش کتاب خوان علوی با حضور با شکوه جوانان در اسالم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست کتاب خوان علوی عصر دیروز(۵اردیبهشت) با حضور با شکوه جوانان و به همت دفتر امام جمعه اسالم و مشارکت کتابخانه عمومی در محل سالن کتابخانه عمومی رسول اکرم(ص) این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام اصغر جدایی، امام جمعه اسالم در این نشست گفت: همایش کتاب خوان علوی فرصتی بود برای مطالعه کتاب و همچنین آشنایی با برترین مرد هستی که به تعبیر خلیفه دوم روزگار از زاده شدن مثل او عاجز است و مردی که به تعبیر مرحوم شبستری، شاهکار خلقت است.

وی افزود: از آن جایی که مولا امیر مومنان علی (علیه السلام) اول مظلوم عالم است ما خواستیم با اجرای این همایش ذره ای از مظلومیت آقا بکاهیم و ذره ای به معرفتمان بیفزاییم.

امام جمعه اسالم گفت: امروز درباره مردی صحبت می‌کنیم که پیامبر عظیم الشان‌مان فرمودند: اگر همه مردم او را دوست می‌داشتند خداوند هرگز جهنم را خلق نمی‌کرد و به این خاطر این همایش واقعا مقدس هم هست چون به نام امیرالمومنین علی (علیه السلام) مزین شده است.

حجت الاسلام جدایی با بیان اینکه هنوز هم در سبد خرید بسیاری از خانواده ها خرید کتاب تعریف نشده است، اظهارکرد: ای کاش از لحاظ فرهنگی به رشدی برسیم که خانواده ها به اندازه ای که برای بچه هایشان پفک، چیبس، بیسکویت و بستنی می‌خرند؛ کتاب هم بخرند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از ناشرها نسبت به مقدار خرید کتاب گلایه مند هستند، تصریح کرد: در بعضی کشورها چاپ کتاب میلیونی صورت می‌گیرد ولی در ایران ما سه هزار یا پنج هزار جلد که چاپ می‌شود به سختی فروش می‌رود.

امام جمعه اسالم ادامه داد: هر چقدر از فضای مطالعه و کتابخوانی فاصله بگیریم باید در آینده زندان های بیشتری را برای جوان هایمان بسازیم و والدین یا باید خودشان اهل مطالعه باشند تا فرزندانشان کتابخوانی را دوست داشته باشند یا حداقل برای فرزندانشان هدیه و جایزه بخرند.

وی اضافه کرد: شما پدر مادرها چه اشکالی دارد موقعی که می‌خواهید برای فرزندتان موبایل یا تبلت یا دوچرخه بخرید شرط کنید که حداقل یک کتاب برایشان بخرید و هر چیزی که جای انس با مطالعه را پر کند ضرر کرده ایم.

حجت الاسلام جدایی، انس با مطالعه را آرامش، زندگی و حرکت و نشاط دانست و گفت: عادت به مطالعه و کتابخوانی اگر در فضای جامعه ما کمرنگ شود عرصه برای تاخت و تاز جهل و نادانی فراهم می‌شود و این خطرناک است.

گفتنی است در این مراسم سبحانعلی بشیری سیره سیاسی امام علی (ع), میثم غفارپور گزیده جامع الغدیر, محمد کریمی جمهوری علوی,ثریا فیاضی غدیر خم حدیث ولایت,سمانه رستمی زندگی و شخصیت حضرت علی (ع),نازنین کریمی جانشینان پیامبر(ص) از دیدگاه دانشمندان اهل سنت,الهام معصومی نماز و عبادت امام علی (ع), هانیه محمدی تجلی ولایت در غدیر,غیالث الدین بدری آسیب شناسی دینی از دیدگاه نهج البلاغه و رسول برجی سیری در نهج البلاغه را معرفی کردند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 2367