بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
از ابتدای اسفند ماه و به میزبانی کتابخانه های عمومی سراسر استان گیلان؛ پويش اهداي كتاب، اهداي آگاهي در گیلان برگزار می شود مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از اغاز پویش مردمی اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی سراسر استان با شعار اهدای کتاب، اهدای آگاهی خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی امروز دوشنبه(28بهمن) با اعلام این خبر یکی از مهمترین رسالت های مجموعه کتابخانه های عمومی را رفع نیازهای مطالعاتی مخاطبین و عموم مراجعین به این مراکز عنوان کرد و با بیان اینکه کتابخانه ها امروز مکانی امن و دسترس برای اقشار مختلف مردم هستند خاطرنشان کرد: در مجموعه 99باب کتابخانه عموم و مشارکتی استان گیلان که در شهرها و روستا ها در حال فعالیت و ارائه خدمات به مردم هستند بیش از1میلیون 58هزار جلد کتاب موجود است.
نیاز همیشگی کتابخانه ها به روزآمدسازی کتاب ها
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین به نیاز کتابخانه های عمومی استان به منابع و کتاب های مختلف نیز اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای سند توسعه کتابخانه ها در افق ۱۴۰۴ که شامل توسعه کتابخانه های عمومی، احداث کتابخانه در مناطق فاقد کتابخانه و نیز بروز رسانی کتاب های کتابخانه های استان می شود ما همواره نیازمند روز آمدسازی منابع و کتاب ها در کتابخانه ها هستیم.
کرمی در ادامه یکی از مهمترین برنامه های سراسری در دست اقدام این مجموعه جهت تامین منابع و کتاب برای کتابخانه های عمومی را برگزاری پویش اهدای کتاب توسط مردم به کتابخانه های عمومی توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور عنوان کرد و گفت: در این پویش سراسری اهدای کتاب که از ابتدای اسفند ماه سال جاری و با شعار" اهدای کتاب، اهدای آگاهی" و به میزبانی کتابخانه های عمومی استان گیلان آغاز می شود، مردم فرهیخته استان گیلان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی، کتاب های خوانده شده و بلا استفاده خود را جهت استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.
دعوت از عموم مردم جهت پیوستن به پویش اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی
وی به اهداف برگزاری این پویش فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: ارتقای فرهنگ مطالعه و كتابخوانی، تقويت مجموعه‌سازي کتابخانه‌های عمومی، ايجاد حس همبستگي در ميان مردم و ايجاد تعلق در تامين منابع كتابخانه‌ها و ترويج فرهنگ اهداي كتاب و كتابخواني و اشاعه سنت حسنه اهداي كتاب از مهمترین اهداف اجرای این طرح می باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین فرهنگ‌سازی به منظور اهدای کتاب‌های مفید و بلااستفاده موجود در منازل و ادارات، فراهم آوردن امکان دسترسی کتاب‌خوانان و علاقه‌مندان به کتاب و منابع خواندنی، صرفه‌جويي در هزينه‌هاي تامين منابع اطلاعاتي و شناساندن كتابخانه به عموم مردم و تشويق به ارتباط با كتابخانه عمومي را از دیگر اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
پریسا کرمی در پایان با دعوت از عموم مردم فرهیخته استان گیلان جهت پیوستن به پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی اظهار امیدواری کرد با اجرای این طرح بخش اعظمی از نیازهای مطالعاتی کتابخانه های عمومی توسط مردم و مسئولین گیلانی مرتفع شود.
گفتنی است پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی از ابتدای اسفندماه سال جاری در 100باب از کتابخانه های عمومی استان گیلان همزمان با سراسر کشور آغاز خواهد شد.
 
 [PageVisit]