بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
با حضور جمعی از چهره های فرهنگی و شعرای بنام گیلان؛ انجمن ادبی باران در کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام آغاز به کار کرد در مراسمی با حضور جمعی از چهره های مطرح فرهنگ، هنر و رسانه استان گیلان، انجمن ادبی باران کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم آغاز به کار نخستین نشست انجمن ادبی باران با حضور جمعی از چهره های مطرح گیلانی چون تیمور گورگین، شاعر، طنز پرداز گیلکی و روزنامه نگار؛ محمد فارسی، از شعرای مطرح استان؛ وارش فومنی؛ مسعود ایمانی؛ نعمت آقاپور، مهرداد پیله ور و پیمان نوری از شعرای گیلانی؛ فاطمه ایمانی از نویسندگان استان؛ حجت انصافی، از هنرمندان شهرستان، اکبرپاک نیا، بازیگر تئاتر و تلویزیون و جمع کثیری از علاقمندان ‌به شعر و ادب فارسی و گیلکی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام برگزار شد.
در این مراسم ویژه که به همت کتابداران کتابخانه عمومی خمام و با سخنرانی مسعود ایمانی از شعرا و پژوهشگران زبان و ادبیات گیلکی و با سخنانی در خصوص لزوم ایجاد انجمن ادبی در شهر فرهنگی خمام آغاز شد، در خصوص پربار سازی نشست های این انجمن بحث و تبادل نظر شد.
همچنین در این مراسم شعرا و نویسندگان ضمن خوانش اشعار خود در خصوص لزوم همکاری و همگرایی بیشتر برای گسترش فرهنگ خواندن کتاب و جلب عموم مردم به کتابخوانی و بهره مندی از فضای کتابخانه مطالبی بیان کردند.
اهدای کتاب به اعضای فعال و خانواده های کتابخوان برتر کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام پایانبخش نخستین نشست انجمن ادبی باران بود.
برنامه های ویژه کتابخانه عمومی خمام همزمان با دهه فجر
گفتنی است کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام همزمان با نخستین روز از دهه مبارک فجر نیز در مراسم ویژه جشن انقلاب میزبان شعرا، اندیشمندان، نویسندگان و چهره های فرهنگی استان خواهد بود.
 تجلیل از استاد تیمور گورگین از چهره های ماندگان شعر و ادب گیلکی و فرسی، نویسنده و پژوهشگر گیلانی از دیگر برنامه های این کتابخانه در روز 19بهمن ماه سال جاری است.


 [PageVisit]