بيشتر
صفحه اصلي
آلبوم خبری
اخبار مهم
جستجو
کتاب و کتابخوانی
گزارش تصویری
نزدیک ترین کتابخانه کجاست؟
نهادها و سازمان ها
هفته کتاب
ورود
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن برگزار شد؛ فرماندار فومن: آسیبهای اجتماعی با کمبود سطح آگاهی در ارتباط است فرماندار فومن در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن گفت: بسیاری از آسیبهای اجتماعی با کمبود سطح آگاهی در ارتباط است بنابراین با محور قرار دادن آموزش و ترویج امر کتابخوانی سطح آگاهی نیز افزایش خواهد یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن دیروز سه شنبه(1بهمن) و با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمدرضا محسنی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فومن؛ فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ حجت الاسلام صفوی امام جمعه فومن، شهرداران فومن، ماسوله، ماکلوان، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش شهرستان فومن، مسئولین کتابخانه های عمومی اسن شهرستان، اعضای انجمن و اصحاب رسانه در دفتر فرمانداری فومن برگزار شد.
فرماندار فومن در این نشست با بیان اینکه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی باید ترویج پیدا کند، گفت: ایران سرشار از تمدن و فرهنگ تاریخی است و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه ضرورتی اساسی است.
محمدرضا محسنی با تاکید براینکه هنوز بحث کتابخوانی در جامعه نهادینه نشده است، افزود: از تمام ظرفیت و توانایی دستگاه های فرهنگی برای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی استفاده شود.
وی اضافه کرد: بسیاری از آسیبهای اجتماعی با کمبود سطح آگاهی در ارتباط است بنابراین با محور قرار دادن آموزش و ترویج امر کتابخوانی سطح آگاهی نیز افزایش خواهد یافت. محسنی با اشاره به اینکه مطالعه یکی از ارزش های جامعه های پویا و توسعه یافته است، اضافه کرد: بزرگترین هدف مسئولان باید افزایش سرانه مطالعه باشد.
فرماندار فومن با تصریح براینکه سرانه مطالعه شهرستان باید همواره مورد بررسی و تحقیق قرار بگیرد، اضافه کرد: دستگاه های فرهنگی باید در راستا افزایش فرهنگ عمومی کتابخوانی تلاش کنند.
نماینده عالی دولت در شهرستان فومن با بیان اینکه سطح آگاهی بالا، توسعه و سلامت جامعه را به همراه خواهد داشت، ادامه داد: نباید فقط از کتاب به عنوان یک کالای تزئینی دکور اتاق های پذیرایی منازل و دفاتر استفاده کرد.
محسنی با تاکید براینکه موضوعات مختلف کتاب ها باید برای علاقه مندان فراهم شود، اظهار داشت: شهرداران شهرستان فومن نسبت به احداث المان کتاب در سطح میادین و پارکها اقدام نمایند و ضمن اینکه اهدای کتاب توسط مردم و شهروندان به کتابخانه های عمومی باید مورد توجه دست اندرکاران قرار بگیرد.
شهرداری ماکلوان زمین جدیدی برای احداث کتابخانه معرفی کند
فرماندار فومن با اشاره به اینکه برخی از مصوبات دستگاه های دولتی قابلیت اجرایی نداشته و باید جلوی این اسراف گرفته شود، ادامه داد: شهرداری ماکلوان برای تهیه زمین جدید برای کتابخانه عمومی این شهر برنامه ریزی کرده و احداث ساختمان نیمه کاره قبلی را بخاطر شرایط های قانونی متوقف نماید و تغییر کاربری دهد.
محسنی با تصریح براینکه از ظرفیت خیرین در حوزه کتابخوانی باید بهره گرفت، خاطرنشان کرد: امیدوارم با ایجاد بستر مناسب در شهرستان شاهد افزایش آمار کتابخوانی باشیم.
در ادامه این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته، خواستار ارائه راهکار مناسبی برای تامین اعتبار تعمیر کتابخانه ماسوله شد. پریسا کرمی افزود: با پیگیری های انجام شده درصدد آن هستیم که بودجه تعمیرات کتابخانه ماسوله از اعتبارات استانی گرفته شود.
حجت الاسلام صفوی امام جمعه فومن نیز در این نشست برگزاری جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در پیشبرد اهداف فرهنگی در استان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید نتایج مثبت برگزاری این جلسات مهم، در عمل و کمترین زمان ممکن به سمع و نظر مردم برسد.
گفتنی است در ابتدای این نشست نیز فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن در گزارشی به تشریح وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان پرداخت. وی با قدردانی از شهرداران فومن، خواستار ایجاد کتابخانه عمومی مستقل و مناسب برای استفاده و بهره مندی مردم شهر فومن شد.

  
 [PageVisit]